Jak w praktyce wygląda terapia ekspozycyjna w leczeniu fobii. Autentyczne sesje z Reidem Wilsonem

Prowadzący: Reid Wilson

Podczas sesji na żywo z autentyczną pacjentką Reid Wilson demonstruje terapię ekspozycyjną w działaniu, oferując techniki, które klinicyści mogą natychmiast zacząć stosować.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:34:00

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak w praktyce wygląda terapia ekspozycyjna w leczeniu fobii. Autentyczne sesje z Reidem WilsonemPo obejrzeniu tych dwóch niezwykłych sesji z kobietą, która boi się latać, z pewnością zadasz sobie pytanie: „Ciekawe, jak przebiegł lot?” (klientka wychodziła na samolot zaraz po drugiej sesji z Wilsonem).

Zobacz, jak praca, którą klientka wykonała z Wilsonem przyczyniła się skutecznie do wyeliminowania silnego lęku, opanowania paniki i pozwoliła jej dość szybko uspokoić się, gdy pojawił się niepokój. 

Kiedy zobaczysz Reida Wilsona w akcji, zrozumiesz, jak pomóc swoim klientom osiągnąć podobny postęp w walce z fobiami.


Oglądając ten film:

  • Poznasz podstawowe koncepcje podejścia Wilsona do leczenia fobii.
  • Zrozumiesz, jak przeprowadzić wysoce ukierunkowaną ocenę.
  • Dowiesz się, jakie są narzędzia ułatwiające przyzwyczajanie się poprzez techniki terapii ekspozycyjnej.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Reid Wilson

▶ Jest dyrektorem Centrum Leczenia Zaburzeń Lękowych w Chapel Hill w Karolinie Północnej. Informacje na temat leczenia zaburzeń lękowych przedstawiał publiczności na całym świecie, a jego liczne książki przetłumaczono na dziewięć języków. Doktor Wilson przez 12 lat był członkiem Zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Zaburzeń Lękowych.

▶ W latach 1988-1991 pełnił funkcję przewodniczącego programowego Krajowych Konferencji na temat Zaburzeń Lękowych. Zaprojektował i pełnił funkcję głównego psychologa w pierwszym krajowym programie American Airlines dla pilotów. Pełnił funkcję eksperta WebMD’s Anxiety and Panic Community.

▶ W 2014 roku został uhonorowany najwyższą nagrodą przyznawaną przez Anxiety and Depression Association of America oraz otrzymał nagrodę Service Award 2019 od Międzynarodowej Fundacji OCD .

▶ Reid jest znany ze swojego dynamicznego stylu nauczania, przeplatanego humorem. Dzięki 30-letniemu pełnoetatowemu doświadczeniu jako specjalista w leczeniu zaburzeń lękowych przedstawia świeże przykłady przypadków ilustrujących interwencje i proces zmian.