Jak uzyskać niezbędne informacje diagnostyczne w przypadku zaburzeń adaptacyjnych, paniki, lęku uogólnionego i PTSD, jednocześnie nawiązując i utrzymując relację terapeutyczną

Prowadzący: Jason Buckles, Victor Yalom, Pauline Lucero

Ten film, drugi z serii nagrań przedstawiających i omawiających wywiady psychodiagnostyczne, przybliża rozpoznawanie zaburzeń powszechnych w populacjach klinicznych, z szeregiem objawów, których każdy doświadczył, przynajmniej w łagodnych postaciach po prostu jako człowiek.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 02:21:55

🗓 Data premiery: 2018

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak uzyskać niezbędne informacje diagnostyczne w przypadku zaburzeń adaptacyjnych, paniki, lęku uogólnionego i PTSD, jednocześnie nawiązując i utrzymując relację terapeutycznąSzkolenie pokazuje jak uzyskać niezbędne informacje diagnostyczne na temat niektórych z najczęstszych zaburzeń, z którymi spotykają się terapeuci – adaptacyjnych, paniki, lęku uogólnionego i PTSD – jednocześnie nawiązując i utrzymując relację terapeutyczną .

We fragmentach omawianych sesji zaprezentowane są także umiejętności związane z destygmatyzacją objawów i diagnozą.


Oglądając ten film:

  • Nauczysz się rozpoznawać objawy zaburzeń adaptacyjnych, paniki, lęku uogólnionego i PTSD
  • Zdobędziesz umiejętności prowadzenia dokładnego wywiadu diagnostycznego z klientami doświadczającymi omawianych objawów.
  • Poszerzysz swoje umiejętności diagnostyki różnicowej, a także zrozumienie zarówno nakładających się, jak i odróżniających cech tych zaburzeń.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Jason Buckles

▶ PhD, uzyskał tytuł licencjata z psychologii na Uniwersytecie Nowojorskim w 1992 roku. Pracował nad projektami diagnostyki psychiatrycznej w szpitalu Bellevue i Instytucie Psychiatrycznym w Nowym Jorku. Uzyskał tytuł magistra poradnictwa na Uniwersytecie w Nowym Meksyku w 2001 r. i stopień doktora na Uniwersytecie w Nowym Meksyku w 2016 r.

▶ Buckles prowadzi prywatną praktykę poradnictwa w zakresie zdrowia psychicznego i agencję konsultacji behawioralnych, specjalizującą się we wsparciu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i współistniejącymi diagnozami zdrowia psychicznego.

▶ W latach 2012–2016 był dyrektorem klinicznym Departamentu Zdrowia Nowego Meksyku – Biura Wsparcia Behawioralnego na terenie całego stanu. Od 2016 roku jest dyrektorem wykonawczym A Better Way of Living, agencji zapewniającej wsparcie przez całe życie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i współistniejącymi problemami behawioralnymi i/lub psychicznymi.

▶ Od 2002 roku wykłada ocenę i diagnostykę psychiatryczną na New Mexico Highlands University, a od 2015 roku na Wydziale Edukacji Specjalnej na Uniwersytecie w Nowym Meksyku.

Victor Yalom

▶ VPhD (prowadzący wywiad) jest założycielem, dyrektorem generalnym Psychotherapy.net. Psychoterapię praktykuje od ponad 25 lat.

▶ Prowadził warsztaty w terapii egzystencjalno-humanistycznej i grupowej w USA, Meksyku i Chinach.

Pauline Lucero

▶ Jest dwujęzyczną terapeutką zdrowia psychicznego, trenerką i konsultantką w zakresie kompetencji kulturowych i wsparcia dla dzieci. Od ponad 27 lat udziela konsultacji multidyscyplinarnym zespołom pracującym nad złożonymi przypadkami przemocy wobec dzieci. 

▶ Szkoliła się w różnych kwestiach, takich jak zapewnienieusługi kompetentnej kulturowo czy trauma u dorosłych i dzieci. Od 2002 roku Pauline Lucero pracuje jako konsultantka ds. klientów niepełnosprawnych.