Jak skutecznie i szybko leczyć zaburzenia lękowe: na przykładzie pracy z pacjentem z OCD

Prowadzący: Reid Wilson

Reid Wilson urzeka dynamiczną prezentacją swojego charakterystycznego podejścia do leczenia zaburzeń lękowych. Ponownie rozważysz swoje własne strategie, poznając jego podejście do natury lęku i obserwując jego wyjątkowe skuteczne metody w działaniu.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:41:22

🗓 Data premiery: 2014

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak skutecznie i szybko leczyć zaburzenia lękowe: na przykładzie pracy z pacjentem z OCDW tym filmie poświęconym strategicznemu leczeniu zaburzeń lękowych mistrz klinicystyki Reid Wilson podsumowuje podstawy radzenia sobie z najczęstszymi schorzeniami, z jakimi spotykają się psychoterapeuci. Doświadczony ekspert ds. lęków łączy prezentację na żywo autentycznej sesji oraz wnikliwe omówienie tego przypadku, aby zilustrować podstawowe koncepcje swojej przełomowej techniki i paradoksalnego zwrotu w terapii ekspozycyjnej.

Mając za sobą ponad trzydzieści lat leczenia zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, fobii i zaburzeń lękowych napadowych, Wilson przekształca swoją ogromną wiedzę kliniczną w przystępne szkolenie na żywo, które jest zarówno koncepcyjne, jak i strategiczne. Zauważając, że postawa „wspólnej ciekawości” leży u podstaw każdego skutecznego leczenia, rozpoczyna pracę z Olivią, kobietą cierpiącą od długotrwałej potrzeby kompulsywnego sprzątania domu i mycia rąk, aby uniknąć „skażenia”. Za pomocą humoru, przejrzystości i empatycznych analogii, które wykorzystują motywację swojej klientki do osiągnięcia sukcesu, zachęca ją, aby spojrzała poza treść swoich lęków, uzewnętrzniła swój niepokój i przyjęła szansę zapanowania nad swoim dyskomfortem.


Oglądając ten film:

  • Zrozumiesz podstawowe koncepcje strategicznego podejścia Wilsona do leczenia zaburzeń lękowych.
  • Poznasz narzędzia pomagające klientom zwiększyć tolerancję niepewności i dyskomfortu.
  • Dowiesz się, jak poprawić relację z klientem i uzyskać zgodę na leczenie.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Reid Wilson

▶ Jest dyrektorem Centrum Leczenia Zaburzeń Lękowych w Chapel Hill w Karolinie Północnej. Informacje na temat leczenia zaburzeń lękowych przedstawiał publiczności na całym świecie, a jego liczne książki przetłumaczono na dziewięć języków. Doktor Wilson przez 12 lat był członkiem Zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Zaburzeń Lękowych.

▶ W latach 1988-1991 pełnił funkcję przewodniczącego programowego Krajowych Konferencji na temat Zaburzeń Lękowych. Zaprojektował i pełnił funkcję głównego psychologa w pierwszym krajowym programie American Airlines dla pilotów. Pełnił funkcję eksperta WebMD’s Anxiety and Panic Community.

▶ W 2014 roku został uhonorowany najwyższą nagrodą przyznawaną przez Anxiety and Depression Association of America oraz otrzymał nagrodę Service Award 2019 od Międzynarodowej Fundacji OCD .

▶ Reid jest znany ze swojego dynamicznego stylu nauczania, przeplatanego humorem. Dzięki 30-letniemu pełnoetatowemu doświadczeniu jako specjalista w leczeniu zaburzeń lękowych przedstawia świeże przykłady przypadków ilustrujących interwencje i proces zmian.