JAK PRACOWAĆ Z TRYBAMI SCHEMATÓW, WYKORZYSTUJĄC REKWIZYTY? SZKOLENIE DLA PSYCHOTERAPEUTÓW 3 FALI CBT

Dowiedz się, jak wykorzystać krzesła i rekwizyty do pracy nad zmianą niezdrowych trybów wg terapii schematów.

Podczas szkolenia przedstawimy w bardzo przejrzysty i praktyczny sposób, jak reakcja na „rozbudzone” schematy, generuje problemy w życiu pacjenta.

W trakcie szkolenia poznasz przykłady pracy z konkretnymi trybami. Akcent zostanie położony na kreatywne użycie rekwizytów, m.in. krzeseł oraz maskotek, które mają za zadanie pomóc pacjentowi zrozumieć mechanizmy jego reagowania, odkryć źródła trudności, a także ułatwić wyrwanie się z dotychczasowych, niezdrowych sposobów radzenia sobie.

Praca z trybami schematów sprawdza się w pracy z wieloma zaburzeniami i interpersonalnymi trudnościami u pacjentów. Jest pomocna w przypadku pracy nad różnymi zaburzeniami osobowości, w tym narcystycznym oraz borderline. Przyjdź na szkolenie i zobacz, jak w praktyczny sposób można wykorzystać tę metodę pracy z wybranymi zaburzeniami osobowości.

Według terapii schematów tryb to odpowiedź na uruchomiony schemat. Te z kolei traktujemy jako zgeneralizowane doświadczenia z przeszłości, głównie z dzieciństwa, powstałe w wyniku interakcji z osobami znaczącymi. Kiedy jakaś aktualna sytuacja lub osoba uruchomi w nas schemat, np. wstydu i wadliwości, może za nią pójść automatyczna odpowiedź: emocjonalna (Wrażliwe Dziecko), poznawcza (Wewnętrzny Krytyk), a także na poziomie obronnego zachowania (Odłączony Obrońca - Perfekcjonista/Pracoholik).

Podczas szkolenia dowiesz się, jak identyfikować tryby i poprzez użycie maskotek oraz krzeseł pracować nad ich przekształcaniem - tak, by jak najczęściej aktywnym trybem był tryb Zdrowego Dorosłego, który w umiejętny, zrównoważony sposób zadba o potrzeby Wewnętrznego Dziecka.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Czym są tryby i jaka jest różnica między schematem a trybem.

✔ Czym charakteryzuje się dany tryb.

✔ Jak pracować z trybami przy użyciu maskotek oraz krzeseł w gabinecie.

✔ Jak „układają się” tryby i na czym polega praca nad nimi dla wybranych zaburzeń osobowości.

✔ Poznasz wybrane przykłady identyfikowania i pracy z trybami wprost z praktyki gabinetowej.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów 3 fali CBT, szczególnie początkujących i średniozaawansowanych terapeutów schematów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o lepsze wykorzystanie rekwizytów w pracy gabinetowej. Przeznaczone jest również dla studentów psychologii oraz dla osób zainteresowanych pracą nad trybami wg terapii schematów oraz kreatywnymi sposobami wykorzystywania rekwizytów w psychoterapii.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Anna Jerzak


Psycholożka i psychoterapeutka integratywna.

Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi, integrując perspektywę psychodynamiczną, systemową oraz terapię schematów. Poza pracą w gabinecie jest autorką „Psychonomii”, w ramach której psychoedukuje, recenzuje książki, pisze artykuły, a także z chęcią wspiera psychologiczne inicjatywy w postaci warsztatów i szkoleń.

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także posiada tytuł magistra nauk społecznych o spec. komunikacja społeczna. Ukończyła również studia licencjackie na kierunku zarządzanie i marketing (spec. Reklama i PR). Uzyskała dyplom 4,5-letniej szkoły psychoterapii pod przewodnictwem profesora Andrzeja Cechnickiego, atestowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, którego również jestem członkiem. W celu zachowania najwyższej dbałości o swój warsztat i pacjentów, swoją pracę poddaje stałej superwizji.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Grażyna
Bardzo ciekawie prowadzone szkolenie, dużo praktycznej wiedzy.
Barbara
Spotkanie było bardzo interesujące, inspirujące i bardzo wartościowe.
Joanna
Super że pojawił się temat związany z terapią schematów.

Zobacz inne nasze szkolenia:

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia