Jak pracować z rodziną z problemem przemocy między rodzeństwem?

- sesja terapii rodzinnej prowadzona przez Virginię Satir

Prowadząca: Virginia Satir

Wzmocnij swoje umiejętności kliniczne, oglądając jedną z najbardziej cenionych osobowości terapii rodzin. W tym filmie Virginia Satir konsultuje się z rodziną po tym, jak nastoletni brat zaatakował swoją siostrę.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:00:00

🗓 Data premiery: 2015

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z rodziną z problemem przemocy między rodzeństwem?

- sesja terapii rodzinnej prowadzona przez Virginię Satir


Virginia Satir jest uważana za jednego z najwybitniejszych klinicystów terapii rodzinnej, a jej praca z tą rodziną jest doskonałym przykładem jej ciepłego stylu i intuicyjnego, interaktywnego podejścia. Z tego filmu dowiesz się, dlaczego ta terapeutka do dziś wywiera znaczny wpływ na specjalistów.

Po spotkaniu z tą sześcioosobową rodziną, tuż pod koniec rocznej, zleconej przez sąd, terapii syna Seana po napaści na jego młodszą siostrę, Satir nawiązuje szybki i łatwy kontakt, a następnie stara się zrozumieć, w jaki sposób każdy członek rodziny uczy się najlepiej - normalizując jednocześnie każdy z ich różnych stylów - w celu oceny, w jaki sposób mogą wspierać się nawzajem w swoim przyszłym rozwoju. Następnie prowadzi Lindę i Jacka w ćwiczeniu w formie diady, komunikując wzajemne wsparcie i używając fizycznego dotyku, aby uziemić ich w chwilach stresu. Wspiera Lindę w zrozumieniu, w jaki sposób jej poglądy na temat Jacka mogą być przyćmione przez jej projektowane uczucia wobec ojca. Opiekuńcza, dyrektywna, zaangażowana i opierająca swoją pracę na doświadczeniach Satir wykazuje charyzmatyczny styl, który jest jednocześnie wyjątkowy i dostępny.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś obejrzeć tę czołową postać w pracy, ale oparłeś się wysokiej cenie jej filmów, będziesz podekscytowany odkryciem jej pracy teraz, w ramach naszej serii z udziałem Virginii Satir.

Oglądając ten film:

- Zrozumiesz unikalne podejście Satir do terapii rodzinnej

- Odkryjesz sposoby na stworzenie bezpiecznych warunków do szczerej komunikacji

- Dowiesz się, jak ocenić obecne i przyszłe potrzeby rodziny.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
To było bardzo poruszające wręcz intymne spotkanie terapeuty z rodziną. Obserwowanie jak Virginia prowadziła spotkanie z tą rodzina jest inspirujące.
Julita
Bardzo cenne szkolenie, niezwykle inspirujące i zachęcające do szukania własnych, wyjątkowych sposobów pracy w zgodzie ze swoją intuicją i autentycznością.
Barbara
Niezwykle interesujący sposób rozumienia rodziny, relacji, systemu. Wyjątkowa dawka mądrości bycia z rodziną i jej wyjątkowością aby wykorzystać to do rozwoju tej rodziny.
Marzena

Virginia Satir

▶ Virginia Satir jest jedną z kluczowych postaci w rozwoju terapii rodzinnej. Wierzyła, że zdrowe życie rodzinne obejmuje otwarte i wzajemne dzielenie się uczuciami i miłością. Satir wniosła ogromny wkład w terapię rodzin w swojej praktyce klinicznej i szkoleniu. Zaczęła leczyć rodziny w 1951 roku i wdrożyła program szkoleniowy dla rezydentów psychiatrii w Illinois State Psychiatric Institute w 1955 roku.

Satir pełniła funkcję dyrektora ds. szkoleń w Mental Research Institute w Palo Alto w latach 1959-66 oraz w Esalen Institute w Big Sur od 1966 roku. Ponadto Satir wygłaszała wykłady i prowadziła warsztaty z empirycznej terapii rodzinnej w całym kraju. Była dobrze znana z opisywania ról rodzinnych, takich jak "ratownik" lub "opiekun", które ograniczają relacje i interakcje w rodzinach. Jest również znana ze stworzenia Modelu Procesu Zmiany Virginii Satir - modelu psychologicznego opracowanego na podstawie badań klinicznych.

Prawdziwe ciepło i troska Satir były widoczne w jej naturalnej skłonności do włączania uczuć i współczucia do relacji terapeutycznej. Wierzyła, że troska i akceptacja były kluczowymi elementami pomagającymi ludziom stawić czoła ich lękom i otworzyć serca na innych. Wśród wszystkich innych terapeutów, Satir była najpotężniejszym głosem, który z całego serca wspierał znaczenie miłości i opieki jako najważniejszych leczniczych aspektów terapii. Niestety, przekonania Satir były sprzeczne z bardziej naukowym podejściem do terapii rodzinnej przyjętym w tamtym czasie, a ona przeniosła swoje wysiłki z tego pola na podróże i wykłady. Satir zmarła w 1988 roku po zachorowaniu na raka trzustki.

▶ Jej najbardziej znane książki to “Conjoint Family Therapy” (1964, wyd. pol.: “Terapia rodziny. Teoria i praktyka”), “Peoplemaking” (1972) i “The New Peoplemaking” (1988, wyd. pol.: “Rodzina. Tu powstaje człowiek”).