Jak pracować z parą, nad odbudowaniem seksualnej intymności, wykorzystując terapię skoncentrowaną na emocjach?

- sesja terapii par prowadzona przez Jeffa Hickeyego

Prowadzący: Jeff Hickey, Lisa Palmer-Olsen

W tym pierwszym tomie naszej serii EFT Masterclass Jeff Hickey pomaga parze ponownie zbliżyć się do siebie seksualnie, odbudowując ich więź przywiązania.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 5/5

🕐 Czas trwania: 1:53:45

🗓 Data premiery: 2019

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z parą, nad odbudowaniem seksualnej intymności, wykorzystując terapię skoncentrowaną na emocjach?

- sesja terapii par prowadzona przez Jeffa Hickeyego


Terapia seksuologiczna stała się mniej medyczna, indywidualna i skoncentrowana na objawach, a bardziej relacyjna. Z kolei terapeuci par stali się bardziej świadomi w kontekście trudności seksualnych. EFT zajmuje się bezpośrednio kwestiami bezpieczeństwa, zaufania i więzi, w związku z czym jest to naturalne podejście do pomagania parom w ponownym nawiązaniu więzi seksualnej. Pary takie jak Mark i Julie zazwyczaj nie poruszają kwestii swojego życia seksualnego w rozmowach z terapeutą. Jego zadaniem jest skupienie się na relacjach seksualnych, wzmacniając więź zaufania, bezpieczeństwa i przywiązania.

Mark i Julie, którzy byli już w trakcie terapii par z ekspertem EFT i trenerem Lisą Palmer-Olsen, skorzystali z okazji, aby wziąć udział w konsultacji z ekspertem EFT i problemów seksualnych - Jeffem Hickeyem. Para oddaliła się od siebie emocjonalnie i seksualnie. Wspólne i indywidualne frustracje wraz z czynnikami stresogennymi w ich związku i poza nim wbiły między nich głęboki klin. Mark jest zmęczony byciem opiekunem Julie i zmaga się z głęboko skrywanymi uczuciami odrzucenia, frustracji i śmiertelności. Uzależniona od narkotyków Julie, która zmaga się również ze swoim wizerunkiem ciała, czuje, że zawiodła zarówno siebie, jak i Marka. Czuje, że być może przyczynia się do problemów seksualnych pary. Napięcie, złość oraz brak więzi i komunikacji zajęły miejsce intymności seksualnej, dzielenia się emocjami i bezpieczeństwa. Para ma nadzieję, że Hickey może im pomóc.

Mistrzowskie wykorzystanie przez Hickeya koncentracji EFT na podstawowych problemach z przywiązaniem i dysfunkcyjnych wzorcach, pomoże ci zająć się seksualnością we własnej pracy z parami. Jego strategiczne wywiady skoncentrowane na relacjach, wykorzystanie odgrywania ról, psychoedukacja i zalecane techniki behawioralne poszerzą Twój repertuar umiejętności pomagania parom takim jak Mark i Julie. Otwierając swoją pracę z parami na kwestie seksualne, Twoi pacjenci na nowo rozpalą płomienie własnej intymności. 

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Ta sesja była dla mnie szczególnie cenna. Dostrzegam mistrzostwo interwencji werbalnych prowadzącego. To jak prawdziwe praktyki!
Katarzyna
Komentarze i podsumowania w trakcie sesji uporządkowują całą sesję, pozwalają poznać sposób pracy terapeuty i powody użycia konkretnych technik.
Anna
Wspaniała sesja z przełomem.
Monika

Jeff Hickey

▶ Jeff Hickey jest licencjonowanym klinicznym pracownikiem socjalnym, dyrektorem i prezesem Chicago Center for Emotionally Focused Therapy (chicagoeft.com).

Praktykuje i uczy terapii par skoncentrowanej na emocjach od ponad 15 lat i w tym czasie przeprowadzał wiele szkoleń i warsztatów w całym kraju. Prowadził również prezentacje na temat związku seksualności i relacji w parach, co jest obszarem rosnącego zainteresowania wśród klinicystów.

Jeff jest również certyfikowanym terapeutą seksualnym i ma ponad 30-letnie doświadczenie kliniczne w pracy z parami, prezentującymi różnorodne obawy, w tym traumę i seksualność.

Lisa Palmer-Olsen

Dr Lisa Palmer-Olsen jest licencjonowaną terapeutką par i rodzin w San Diego w Kalifornii. Jest certyfikowaną terapeutką EFT, trenerką i superwizorką, a także założycielką i jedną z dyrektorów Emotionally Focused Couples Traening and Research Institute na Alliant International University.

Główne zainteresowania kliniczne i badawcze dr Palmer-Olsen obejmują terapię par i rodzin, a w szczególności z tymi, zmagającymi się z traumą i przywiązaniem.

Jest członkiem klinicznym AAMFT i zatwierdzonym superwizorem AAMFT. Dr Palmer-Olsen jest również współzałożycielką i dyrektorem kliniki Alliant Couple and Family Clinic (ACFC), kliniki terapeutycznej non-profit z siedzibą w San Diego. ACFC specjalizuje się w terapii rodzin i par, oferując indywidualne i grupowe sesje poradnictwa psychologicznego dla wojskowych i wszystkich klientów będących w trudnych relacjach. Jako dyrektor kliniczny, dr Palmer-Olsen nadzoruje i uczy modelu EFT, a także sama pracuje z rodzinami.