JAK PRACOWAĆ Z PACJENTEM Z WYSOKIM POZIOMEM NARCYZMU WRAŻLIWEGO? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW.

Weź udział w szkoleniu i dowiedz się, czym jest narcyzm wrażliwy, czym różni się od narcyzmu wielkościowego oraz czemu warto umieć rozpoznawać i różnicować te dwa podtypy narcyzmu.

Podczas szkolenia dowiesz się: jak diagnozować i rozpoznawać narcyzm wrażliwy, jakie są praktyczne oraz skuteczne metody pracy z tym z osobami o takim rysie.

Podział na dwa podtypy narcyzmu – wrażliwy i wielkościowy – został opracowany w latach90. XX w., jednak jest stosunkowo mało rozpowszechniony wśród klinicystów. Mimo podobieństw związanych z antagonistycznym sposobem interakcji z innymi, skoncentrowaniem na sobie, czy też poczuciem uprzywilejowania i roszczeniowością, oba podtypy różnią się w zakresie podstawowych cech psychologicznych, takich jak ekstrawersja czy neurotyczność.

Narcyzm wielkościowy koreluje z podwyższonym poczuciem własnej wartości oraz silną potrzebą bycia podziwianym przez innych, a narcyzm wrażliwy charakteryzuje się nadwrażliwością na odrzucenie, niepewnością, izolacją społeczną, nieufnością w stosunku do innych, podwyższonym poziomem gniewu i wrogości, postawą obronną – zasadniczo wrogim, zagrażającym i lękowym postrzeganiem świata zewnętrznego.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Czym jest narcyzm wrażliwy i jak ten konstrukt może nam pomóc zrozumieć pacjentów charakteryzujących się nadwrażliwością na odrzucenie, niepewnością w stosunku do innych i dużym lękiem?

✔ Jak odróżnić narcyzm wrażliwy od wysokiej wrażliwości (i czy owo rozróżnienie jest zasadne)?

✔ Jak pracować terapeutycznie indywidualnie i grupowo z osobami o wysokim poziomie narcyzmu wrażliwego?

✔ Jakie są podstawowe trudności w pracy z osobami o wysokim poziomie narcyzmu wrażliwego i jak sobie z nimi radzić?

✔ Doświadczenie pracy z wrażliwymi narcyzami – analiza przypadków, błędów i osiągnięć terapeutycznych


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą skuteczniej rozpoznawać i pracować z narcystycznym zaburzeniem osobowości o podtypie wrażliwym. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz do osób zainteresowanych rozpoznawaniem i skutecznymi metodami pracy terapeutycznej z narcyzmem wrażliwym.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz


▶ Psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz całościowego kursu psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej "Rasztów", obecnie w trakcie certyfikacji.

Pracuje w Centrum Terapii Dialog prowadząc terapię indywidualną i grupową osób z zaburzeniami nerwicowymi, afektywnymi i zaburzeniami osobowości. Wykłada w Szkole Psychoterapii Dialog (dawniej Mabor).

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. pracując na Oddziałach Dziennych warszawskich szpitali psychiatrycznych.


OPINIE UCZESTNIKÓW

Marcin
Fantastyczne spotkanie - wiele ciekawych i jasno przedstawionych trudności oraz ich rozwiązań (przynajmniej na etapach początkowych pracy). Wartościowy spotkanie i ważny temat. Bardzo dziękuję.
Igor
Jedno z najlepszych szkoleń. Dużo wiedzy bardzo przystępnej podanej i pokazujące wymiary nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny.
Katarzyna
Bardzo cenne było, że Pani Katarzyna podzieliła się zarówno sukcesami, jak i porażkami ze swojej pracy terapeutycznej.
Karolina
Dużo nowego dla mnie nazewnictwa przez co ciężko mi było zrozumieć wiele aspektów.
Anetta
Bardzo praktyczne i interesujące spotkanie. Dziękuję.

Zobacz inne nasze szkolenia:

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia