JAK PRACOWAĆ Z PACJENTEM Z WYSOKIM POZIOMEM NARCYZMU WRAŻLIWEGO?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Bardzo komfortowo słuchało się prowadzącej. Wiele ciekawych i jasno przedstawionych trudności oraz ich rozwiązań. Dużo bardzo zrozumiale podanej wiedzy, pokazującej wymiar nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny."

Czas trwania: 3:02:17

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak pracować terapeutycznie indywidualnie i grupowo z osobami o wysokim poziomie narcyzmu wrażliwego.


NA SZKOLENIU:

✔️ Ekspertka podzieli się swoim doświadczeniem pracy z wrażliwymi narcyzami – w tym analizą przypadków, błędów i osiągnięć terapeutycznych

✔️ Dowiesz się, jak diagnozować i rozpoznawać narcyzm wrażliwy.

✔️ Poznasz podstawowe trudności w pracy z osobami o wysokim poziomie narcyzmu wrażliwego i jak sobie z nimi radzić?

✔️ Dowiesz się, jak odróżnić narcyzm wrażliwy od wysokiej wrażliwości (i czy owo rozróżnienie jest zasadne)?

✔️ Lepiej zrozumiesz, czym jest narcyzm wrażliwy i jak ten konstrukt może nam pomóc zrozumieć pacjentów charakteryzujących się nadwrażliwością na odrzucenie, niepewnością w stosunku do innych i dużym lękiem?

Weź udział w szkoleniu i dowiedz się, czym jest narcyzm wrażliwy, czym różni się od narcyzmu wielkościowego oraz czemu warto umieć rozpoznawać i różnicować te dwa podtypy narcyzmu.

Podział na dwa podtypy narcyzmu – wrażliwy i wielkościowy – został opracowany w latach90. XX w., jednak jest stosunkowo mało rozpowszechniony wśród klinicystów.

Mimo podobieństw związanych z antagonistycznym sposobem interakcji z innymi, skoncentrowaniem na sobie, czy też poczuciem uprzywilejowania i roszczeniowością, oba podtypy różnią się w zakresie podstawowych cech psychologicznych, takich jak ekstrawersja czy neurotyczność.

Narcyzm wielkościowy koreluje z podwyższonym poczuciem własnej wartości oraz silną potrzebą bycia podziwianym przez innych, a narcyzm wrażliwy charakteryzuje się nadwrażliwością na odrzucenie, niepewnością, izolacją społeczną, nieufnością w stosunku do innych, podwyższonym poziomem gniewu i wrogości, postawą obronną – zasadniczo wrogim, zagrażającym i lękowym postrzeganiem świata zewnętrznego.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz skuteczniej rozpoznawać i pracować z narcystycznym zaburzeniem osobowości o podtypie wrażliwym.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana rozpoznawaniem i skutecznymi metodami pracy terapeutycznej z narcyzmem wrażliwym.

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz


➡️ Psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz całościowego kursu psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej "Rasztów", obecnie w trakcie certyfikacji.

➡️ Pracuje w Centrum Terapii Dialog prowadząc terapię indywidualną i grupową osób z zaburzeniami nerwicowymi, afektywnymi i zaburzeniami osobowości. Wykłada w Szkole Psychoterapii Dialog (dawniej Mabor).

➡️ Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. pracując na Oddziałach Dziennych warszawskich szpitali psychiatrycznych.

➡️ Inne szkolenia prowadzącej na platformie dialoteka.pl


OPINIE UCZESTNIKÓW

Fantastyczne spotkanie - wiele ciekawych i jasno przedstawionych trudności oraz ich rozwiązań (przynajmniej na etapach początkowych pracy). Wartościowy spotkanie i ważny temat. Bardzo dziękuję.
Marcin
Jedno z najlepszych szkoleń. Dużo wiedzy bardzo przystępnej podanej i pokazujące wymiary nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny.
Igor
Bardzo cenne było, że Pani Katarzyna podzieliła się zarówno sukcesami, jak i porażkami ze swojej pracy terapeutycznej.
Katarzyna
Dużo nowego dla mnie nazewnictwa przez co ciężko mi było zrozumieć wiele aspektów.
Karolina
Bardzo praktyczne i interesujące spotkanie. Dziękuję.
Anetta