Weź udział w szkoleniu i dowiedz się, czym jest narcyzm wrażliwy, czym różni się od narcyzmu wielkościowego oraz czemu warto umieć rozpoznawać i różnicować te dwa podtypy narcyzmu.
Podczas szkolenia dowiesz się: jak diagnozować i rozpoznawać narcyzm wrażliwy, jakie są praktyczne oraz skuteczne metody pracy z tym z osobami o takim rysie.
Podział na dwa podtypy narcyzmu – wrażliwy i wielkościowy – został opracowany w latach90. XX w., jednak jest stosunkowo mało rozpowszechniony wśród klinicystów. Mimo podobieństw związanych z antagonistycznym sposobem interakcji z innymi, skoncentrowaniem na sobie, czy też poczuciem uprzywilejowania i roszczeniowością, oba podtypy różnią się w zakresie podstawowych cech psychologicznych, takich jak ekstrawersja czy neurotyczność.
Narcyzm wielkościowy koreluje z podwyższonym poczuciem własnej wartości oraz silną potrzebą bycia podziwianym przez innych, a narcyzm wrażliwy charakteryzuje się nadwrażliwością na odrzucenie, niepewnością, izolacją społeczną, nieufnością w stosunku do innych, podwyższonym poziomem gniewu i wrogości, postawą obronną – zasadniczo wrogim, zagrażającym i lękowym postrzeganiem świata zewnętrznego.
CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:
Czym jest narcyzm wrażliwy i jak ten konstrukt może nam pomóc zrozumieć pacjentów charakteryzujących się nadwrażliwością na odrzucenie, niepewnością w stosunku do innych i dużym lękiem?
Jak odróżnić narcyzm wrażliwy od wysokiej wrażliwości (i czy owo rozróżnienie jest zasadne)?
Jak pracować terapeutycznie indywidualnie i grupowo z osobami o wysokim poziomie narcyzmu wrażliwego?
Jakie są podstawowe trudności w pracy z osobami o wysokim poziomie narcyzmu wrażliwego i jak sobie z nimi radzić?
Doświadczenie pracy z wrażliwymi narcyzami – analiza przypadków, błędów i osiągnięć terapeutycznych
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą skuteczniej rozpoznawać i pracować z narcystycznym zaburzeniem osobowości o podtypie wrażliwym. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz do osób zainteresowanych rozpoznawaniem i skutecznymi metodami pracy terapeutycznej z narcyzmem wrażliwym.
Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?
Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl
Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.
UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.
▶ Psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz całościowego kursu psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej "Rasztów", obecnie w trakcie certyfikacji.
▶ Pracuje w Centrum Terapii Dialog prowadząc terapię indywidualną i grupową osób z zaburzeniami nerwicowymi, afektywnymi i zaburzeniami osobowości. Wykłada w Szkole Psychoterapii Dialog (dawniej Mabor).
▶ Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. pracując na Oddziałach Dziennych warszawskich szpitali psychiatrycznych.
✓ dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)
✓ Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji
✓ certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś
UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!
Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia