Jak pracować z pacjentem uzależnionym wykorzystując terapię racjonalno-emotywną?

- sesja terapeutyczna prowadzona przez twórcę terapii Alberta Ellisa.

Prowadzący: Albert Ellis

Naucz się korzystać z terapii racjonalno-emotywnej w pracy z klientami zmagającymi się z uzależnieniem, obserwując twórcę metody podczas rzeczywistej sesji terapeutycznej.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,5/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 00:52:07

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z pacjentem uzależnionym wykorzystując terapię racjonalno-emotywną?

- sesja terapeutyczna prowadzona przez twórcę terapii Alberta Ellisa


 Oglądając ten film:

- Nauczysz się wykorzystywać techniki REBT w pracy z klientami zmagającymi się z uzależnieniem, m.in. stawianie hipotez na temat nieracjonalnych przekonań i kwestionowanie ich, rozpoznawanie wtórnych korzyści i wspieranie racjonalnego myślenia

- Będziesz potrafił wyjaśnić REBT swoim klientom.

- Włączysz do swojej pracy terapeutycznej z klientami zaproponowane przez Ellisa zastosowanie konfrontacji, powtarzania i racjonalnego wyjaśniania

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Podobało mi się to, w jaki sposób terapeuta okazywał swoja dyrektywność.
Marta
Bardzo mi się podobało, że sesja była przerywana komentarzami prowadzącego i dyskusją na temat zastosowanych technik i metod, zwiększa to wartość edukacyjną szkolenia, pozwala dostrzec i/lub zweryfikować zaobserwowane techniki, zrozumieć przyczyny ich zastosowania.
Anna

Albert Ellis

"Nie ma praktycznie nic, co sprawiałoby mi większą przyjemność" - mówi dr Albert Ellis - "niż rzucenie się w wir dobrego i trudnego problemu". Jego pewność siebie - niektórzy powiedzieliby nawet, że arogancja - pozwala mu konfrontować swoich klientów z ich przekonaniami i mówić im, co jest racjonalne, a co nie.

Albert Ellis urodził się w Pittsburghu w 1913 roku i wychował w Nowym Jorku. Wykorzystał trudne dzieciństwo i stał się, jak sam mówi, "upartym i zdecydowanym rozwiązywaczem problemów". Poważna choroba nerek przekierowała jego uwagę ze sportu na książki, a konflikty w rodzinie (jego rodzice rozwiedli się, gdy miał 12 lat) skłoniły go do pracy nad zrozumieniem innych. Ellis ukończył college w 1934 roku, uzyskując dyplom z administracji biznesowej na City University of New York. Jego pierwszym przedsięwzięciem w świecie biznesu była firma zajmująca się dopasowywaniem spodni, którą założył ze swoim bratem.

"Kocham swoją pracę i pracuję z miłością" - mówi Ellis. "To jest sekret mojego obecnego niezwykle szczęśliwego stanu".