Jak pracować z pacjentem uzależnionym od alkoholu i palenia wykorzystując dialog motywujący?

- sesja terapeutyczna prowadzona przez Williama R. Millera

Prowadzący: William R. Miller

Zobacz, jak William R. Miller wykorzystuje dialog motywujący w rzeczywistej sesji poradnictwa psychologicznego z klientem zmagającym się z rzuceniem palenia i picia.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:43:00

🗓 Data premiery: 2007

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z pacjentem uzależnionym od alkoholu i palenia wykorzystując dialog motywujący?

- sesja terapeutyczna prowadzona przez Williama R. Millera


 Po obejrzeniu tego filmu:

- Zrozumiesz kluczowe koncepcje dialogu motywującego i ich znaczenie w obecnym poradnictwie psychologicznym dotyczącym uzależnień

- Uzyskasz wgląd w styl terapii Williama R. Millera i sposób, w jaki wspiera on zmiany, wykorzystując empatię, eksplorację i zachętę

- Dowiesz się, jak stosować dialog motywujący, aby pomóc swoim klientom skutecznie radzić sobie z uzależnieniami i innymi wyzwaniami życiowymi.

Jest to doskonała jednosesyjna dyskusja i demonstracja kluczowych koncepcji dialogu motywującego. Aby uzyskać zaktualizowaną i bardziej kompleksową wiedzę dotyczącą dialogu motywującego, zapoznaj się z naszą serią 4 filmów. Wyobraź sobie, że twoja klientka wierzy, że zmiana jest ważna. Pozbyła się swojej ambiwalencji na ten temat, a teraz jest gotowa do dokonania zmiany, ale minęły tygodnie, a ona nadal nie postępuje zgodnie z planem. Co się dzieje? Czego brakuje? Zgodnie z metodą dialogu motywującego, kluczowym krokiem w ułatwianiu zmiany jest przyjrzenie się wierze klienta w jego zdolność do zmiany. Przyglądając się temu, gdzie dokładnie klientowi brakuje pewności siebie, dialog motywujący zapewnia ramy i narzędzia do radzenia sobie z tym, co często jest ostatnią przeszkodą na drodze do zmiany.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Bardzo przystępnie i interesująco przedstawiono metodę Dialogu motywującego. Szkolenie było wręcz wciągające.
Barbara
Cenna sesja terapeutyczna i rozmowy w studio o podstawach dialogu motywującego.
Izabela
Szkolenie było wartościowe, zarówno część przed jak i cykl pytań po sesji. Dowiedziałam się nowych rzeczy o dialogu motywacyjnym i jego założeniach.
Barbara

Recenzje Użytkowników

William R. Miller

▶ Dr William R. Miller, twórca metody dialogu motywującego, jest emerytowanym profesorem psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie w Nowym Meksyku oraz dyrektorem ds. badań w Centrum Alkoholizmu, Nadużywania Substancji i Uzależnień UNM.

Dr Miller opublikował 25 książek oraz ponad 200 artykułów i rozdziałów na temat leczenia alkoholizmu i innych zachowań uzależniających.