Jak pracować z pacjentem, który sprawia duże trudności diagnostyczne i terapeutyczne?

- sesje prowadzone przez Irvina Yaloma

Prowadzący: Irvin Yalom

Zobacz, jak Irvin Yalom pracuje z Eugenią, 23-latką zmagającą się z nagłą, paraliżującą egzystencjalną paniką, w trakcie dziewięciu głęboko poruszających sesji.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 2:13:00

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z pacjentem, który sprawia duże trudności diagnostyczne i terapeutyczne?

- sesje prowadzone przez Irvina Yaloma


Pod pewnymi względami uspokajające jest obserwowanie, jak uznany terapeuta z 60-letnim doświadczeniem walczy o zdobycie punktu zaczepienia w swojej pracy z Eugenią - uspokajające jest uświadomienie sobie, że w dobie "podręcznikowego" i "opartego na dowodach" prowadzenia terapii, weterani psychoterapii, tacy jak Yalom, przeciwstawiają się tym trendom w sposobach pracy i podchodzą do terapii z każdym klientem, jak do wyjątkowej podróży, która może okazać się sporym wyzwaniem i w trakcie której można także zabłądzić. To motywujące widzieć szczerość Yaloma w jego zmaganiach, zarówno podczas sesji z klientem, jak i w komentarzach, którymi dzieli się z widzami.

Pocieszające jest również to, że pomimo tego, udaje mu się znaleźć własny sposób - a przynajmniej jakiś sposób - aby pomóc klientce w nadaniu sensu jej pozornie nieoczekiwanej egzystencjalnej panice. Wszyscy terapeuci mają klientów, których początkowe objawy są spójne – takie jak uczucie depresji lub lęku po rozstaniu lub utracie pracy – oraz innych klientów, u których objawy nie ujawniają się w odpowiedzi na wystąpienie konkretnego stresora. Eugenia, podobnie jak pozostali klienci z tej serii, Luke i Gareth, to prawdziwi klienci z prawdziwymi problemami, które nie pasują do DSM ani innych kryteriów diagnostycznych. Widok Yaloma podejmującego różne decyzje - próbującego jednej rzeczy, a potem drugiej, sprawia, że ​​te filmy są tak cenne dla każdego terapeuty, który chce pogłębić swoje umiejętności kliniczne i zrozumienie.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Może Cię zainteresować:

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda, jeden z pionierów psychoterapii grupowej, a także autor podręczników, powieści i literatury faktu. 

▶ W języku polskim ukazało się kilkanaście jego książek, w tym m.in.: “Psychoterapia egzystencjalna”, ‘Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka” (współautor: Molyn Leszcz), “Psychoterapia grupowa. Krótki przewodnik dla terapeutów” (współautorka: Sophia Vinogradov), “Kiedy Nietzsche szlochał”, “Kuracja według Schopenhauera”, “Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry”.