Jak pracować z pacjentem doświadczającym obsesyjnych myśli?

- sesja prowadzona przez Reida Wilsona

Prowadzący: Reid Wilson

W przedstawionych sesjach na żywo z pacjentem cierpiącym z powodu obsesyjnych myśli, Reid Wilson demonstruje narzędzia i techniki terapii poznawczej, gotowe do natychmiastowego zastosowania w pracy z własnymi pacjentami.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:33:00

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z pacjentem doświadczającym obsesyjnych myśli?

- sesja prowadzona przez Reida Wilsona


Z humorem, współczuciem i imponującą wytrwałością Wilson po mistrzowsku pomaga Ricie dokonać zwrotu o 180 stopni, jeśli chodzi o jej podejście do lęku o własne zdrowie. Podważając konwencjonalną mądrość na temat tego, jak wyzdrowieć, paradoksalne podejście Wilsona do zmian przypomina buddyjskie nauki mówiące o cierpieniu wynikającym z oporu. Namawiając ją, by zaakceptowała swoje objawy, zamiast podejmowania prób pozbycia się ich, wywraca wszystko do góry nogami, tworząc fascynujące i odświeżające podejście w szczególności do zaburzeń lękowych, ale również do całego życia.

Choć zwykle Wilson jest uprzejmy i cierpliwy, czasem bywa również nieco natarczywy i agresywny. O tym aspekcie swojego podejścia mówi: "Ta metoda może być wyzwaniem dla terapeutów, którzy pracują w mniej dyrektywny, bardziej skoncentrowany na kliencie sposób. Ale ci klienci naprawdę tkwią w błędnym systemie przekonań. Jeśli nie będziemy agresywni w naszej taktyce, to będziemy pracować przez długi czas".

Jeśli szukasz sposobu, aby w krótkim czasie naprawdę dotrzeć do swoich klientów z zaburzeniami lękowymi, ten film jest zdecydowanie dla Ciebie.


▶️ Oglądając ten film:

- Zrozumiesz podstawowe koncepcje podejścia Wilsona do leczenia zaburzeń lękowych.

- Dowiesz się, jak przeprowadzić wysoce ukierunkowaną konceptualizację.

- Poznasz narzędzia pomagające klientom zwiększyć tolerancję na niepewność i dyskomfort.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Reid Wilson

▶ Jest dyrektorem Centrum Leczenia Zaburzeń Lękowych w Chapel Hill w Karolinie Północnej. Informacje na temat leczenia zaburzeń lękowych przedstawiał publiczności na całym świecie, a jego liczne książki przetłumaczono na dziewięć języków. Doktor Wilson przez 12 lat był członkiem Zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Zaburzeń Lękowych.

▶ W latach 1988-1991 pełnił funkcję przewodniczącego programowego Krajowych Konferencji na temat Zaburzeń Lękowych. Zaprojektował i pełnił funkcję głównego psychologa w pierwszym krajowym programie American Airlines dla pilotów. Pełnił funkcję eksperta WebMD’s Anxiety and Panic Community.

▶ W 2014 roku został uhonorowany najwyższą nagrodą przyznawaną przez Anxiety and Depression Association of America oraz otrzymał nagrodę Service Award 2019 od Międzynarodowej Fundacji OCD .

▶ Reid jest znany ze swojego dynamicznego stylu nauczania, przeplatanego humorem. Dzięki 30-letniemu pełnoetatowemu doświadczeniu jako specjalista w leczeniu zaburzeń lękowych przedstawia świeże przykłady przypadków ilustrujących interwencje i proces zmian.