Jak pracować z pacjentami z PTSD?

- sesja terapeutyczna prowadzona przez Franka Ochberga z weteranem wojennym

Prowadzący: Frank Ochberg

Obejrzyj dwuletni proces terapeutyczny weterana zmagającego się z przewlekłym zespołem stresu pourazowego i zwiększ swoje umiejętności w pracy z osobami po traumatycznych przeżyciach. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,95/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:24:00 (część 1) 01:24:00 (część 2)

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z pacjentami z PTSD?

- sesja terapeutczna prowadzona przez Franka Ochberga z weteranem wojennym


Nagranie przedstawia fragmenty rzeczywistych sesji terapeutycznych. W przeciwieństwie do wszystkich innych filmów szkoleniowych, z którymi się spotkaliśmy, Terry nie rozpoczął terapii z zamiarem sfilmowania sesji. Dopiero w trakcie terapii pojawiła się taka możliwość, a ponieważ był zaangażowany w wiele spraw związanych ze wspieraniem weteranów, chętnie zgłosił się na ochotnika do nagrywania sesji z nadzieją, że może to być pomocne w leczeniu innych weteranów cierpiących na PTSD.

Dzięki ujęciom przedstawionym w filmie możemy przyjrzeć się wewnętrznej perspektywie życia przez 40 lat z nieleczonym PTSD oraz zobaczyć, które elementy terapii pomogły zmienić jego życie. Jak mówi jego żona Cathy podczas jednej z sesji: "Oddałeś mi mojego męża". Jest to fascynująca historia bogata w lekcje dla każdego klinicysty leczącego weteranów lub innych pacjentów, zmagających się z PTSD.


Oglądając ten film:

- Zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat psychologicznego wpływu PTSD

- Nauczysz się oceniać, diagnozować i leczyć klientów z PTSD.

- Poznasz techniki Ochberga, dotyczące radzenia sobie z lękiem i traumą (w tym koła kolorów i metody liczenia)

- Nauczysz się pracować z poczuciem winy ocalałego i innymi powszechnymi objawami prezentowanymi przez weteranów i inne osoby, które przeżyły traumę.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Frank Ochberg

▶ Dr Frank Ochberg od lat 60 jest wiodącym autorytetem w leczeniu zespołu stresu pourazowego. Pomógł zdefiniować PTSD w celu włączenia go do DSM.

▶ Za swoją pracę otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę za całokształt twórczości od Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Stresem Pourazowym.