Jak pomagać pacjentom z OCD przełamywać opór i lęk przed zmianą?

Prowadzący: Reid Wilson

Praca z oporem terapeutycznym jest często omawiana podczas szkoleń psychoterapeutycznych, ale ambiwalentny klient z OCD stanowi wyjątkowe wyzwanie dla klinicystów. W nagraniu, Reid Wilson, ekspert w dziedzinie lęku, demonstruje sprzeczne z intuicją podejście poznawczo-behawioralne do konfrontacji z zachowaniami związanymi z poszukiwaniem bezpieczeństwa, które może pomóc tym klientom w utrzymaniu zaangażowania w powrót do zdrowia.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:04:00 (część 1.) 2:00:00 (część 2.)

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pomagać pacjentom z OCD przełamywać opór i lęk przed zmianą?


Biorąc pod uwagę wiarę Kathleen w treść jej obsesyjnego myślenia o bezpieczeństwie i czystości, należy ją pochwalić za postępy w terapeutycznych praktykach ekspozycji, które oferuje Wilson. Wiele z obsesji Kathleen opiera się na uzasadnionych obawach, z którymi wszyscy mamy do czynienia, ale zdolność OCD do wyolbrzymiania tych obaw sprawia, że leczenie jest wyzwaniem zarówno dla terapeutów, jak i klientów. W trakcie dwóch sesji Wilson proponuje kilka dostosowanych modyfikacji, mających na celu wsparcie Kathleen w "poruszaniu się w kierunku" lęku, który napędza jej kompulsywne zachowania, pomagając jej w pełni zaangażować się w powrót do zdrowia i dostrzec prawdziwą zmianę.


Oglądając ten film:

- Poznasz podstawowe koncepcje podejścia Wilsona do leczenia ambiwalentnego klienta z OCD

- Dowiesz się, jak przeprowadzić precyzyjną diagnozę

- Poznasz narzędzia pomagające klientom zwiększyć tolerancję na niepewność i dyskomfort

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Materiał pomógł mi uporządkować wiedzę na temat OCD.
Karolina
Bardzo praktyczne, gotowe do zaaplikowania techniki.
Aleksandra
Ciekawa rozmowa, w której było miejsce na psychoedukację, budowanie więzi, pytania diagnostyczne, kiedy terapeuta jednocześnie przypominał klientce o jej własnym prawie decydowania, odpowiedzialności za decyzje i realizację celów terapeutycznych.
Katarzyna

Recenzje Użytkowników

Reid Wilson

▶ Jest dyrektorem Centrum Leczenia Zaburzeń Lękowych w Chapel Hill w Karolinie Północnej. Informacje na temat leczenia zaburzeń lękowych przedstawiał publiczności na całym świecie, a jego liczne książki przetłumaczono na dziewięć języków. Doktor Wilson przez 12 lat był członkiem Zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Zaburzeń Lękowych.

▶ W latach 1988-1991 pełnił funkcję przewodniczącego programowego Krajowych Konferencji na temat Zaburzeń Lękowych. Zaprojektował i pełnił funkcję głównego psychologa w pierwszym krajowym programie American Airlines dla pilotów. Pełnił funkcję eksperta WebMD’s Anxiety and Panic Community.

▶ W 2014 roku został uhonorowany najwyższą nagrodą przyznawaną przez Anxiety and Depression Association of America oraz otrzymał nagrodę Service Award 2019 od Międzynarodowej Fundacji OCD .

▶ Reid jest znany ze swojego dynamicznego stylu nauczania, przeplatanego humorem. Dzięki 30-letniemu pełnoetatowemu doświadczeniu jako specjalista w leczeniu zaburzeń lękowych przedstawia świeże przykłady przypadków ilustrujących interwencje i proces zmian.