Ucz się od mistrzów - Jak leczyć traumę metodą Somatic Experiencing (SE)?

Sesja terapeutyczna prowadzona przez Petera A. Levine'a

Prowadzący: Peter Levine
Terapeuci wiedzą, jak trudne może być pomaganie klientom w wyleczeniu traumy, szczególnie w przypadku stosowania tradycyjnego podejścia poznawczego lub zorientowanego na wgląd. Naucz się skutecznych technik leczenia traumy od Petera Levine’a, twórcy Somatic Experiencing®, który demonstruje swoją zorientowaną na ciało terapię traumy z weteranem wojny w Iraku, u którego zdiagnozowano ciężki zespół stresu pourazowego (PTSD). ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:29:04 (część 1) 01:51:19 (część 2)

🗓 Data premiery: 2010

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów - Jak leczyć traumę metodą Somatic Experiencing (SE)?

Sesja terapeutyczna prowadzona przez Petera A. Levine'aTerapeuci pracujący nad traumą często albo nadmiernie skupiają się na myślach i spostrzeżeniach intelektualnych, albo zmuszają klientów do „ponownego przeżycia” traumatycznego doświadczenia – podejścia, które są nieskuteczne w leczeniu traumy. Dzięki ponad czterdziestoletnim badaniom i praktyce klinicznej w zakresie stresu i traumy, twórca Somatic Experiencing®, Peter Levine, wie, że prawdziwe uzdrowienie wymaga ponownej regulacji układu nerwowego. Obserwując go w akcji z Rayem, weteranem wojny w Iraku cierpiącym na zespół stresu pourazowego i ciężkimi objawami przypominającymi tiki, a także omawiając jego metody, dowiesz się, jak pomóc swoim klientom, którzy doświadczyli traumy, przejść od bólu i nadmiernego pobudzenia do ulgi i wolności, do pełniejszego życia.

Levine wie, że trauma więzi ciało i umysł w stanie ciągłej czujności i niepokoju, w niemal ciągłym przeżywaniu na nowo traumatycznego wydarzenia – wojny, klęski żywiołowej czy katastrofy spowodowanej przez człowieka. Obserwując, jak po mistrzowsku demonstruje z Rayem serię ćwiczeń zorientowanych na ciało, dowiesz się, jak pomóc swoim klientom odzyskać kontrolę nad ciałem po traumie. Sprawdzone techniki Somatic Experiencing® pozwolą Ci pełniej pracować z klientami, których życie zostało dotknięte traumą. Zyskasz pełne uznanie dla metod Levine’a, gotowych do skutecznej pracy w tej najbardziej wymagającej dziedzinie klinicznej.  


Oglądając ten film:

  • Dowiesz się, jak stworzyć środowisko terapeutyczne o względnym bezpieczeństwie.
  • Poznasz proces pendulacji, który zachęca klientów do kontaktu z wewnętrznym rytmem ich ciała.
  • Zobaczysz, jak nauczyć klientów pracować z jednym doznaniem lub uczuciem na raz, aby uniknąć dalszego obciążania układu nerwowego i ponownego przeżywania traumy oraz jak przeorientować klientów na tu i teraz.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Podobały mi się jego ćwiczenia oddechowe tj. intonowanie dźwięku, oddychanie. Jego cierpliwość, jak i wolne tempo przeprowadzania przez proces uwalniania traumy z ciała.
Anna
To ogromna przyjemność i wielkie wzruszenie patrzeć na tę sesję.
Magdalena
Konkretna wiedza i praktyczna sesja. Empatia i skuteczność.
Anna

Recenzje Użytkowników

Peter A. Levine

▶ Wybitny psycholog i autor, od 50-ciu lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing® (SE), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Uzyskał doktoraty z biofizyki medycznej i psychologii.

▶ Jest założycielem i prezesem Ergos Institute of Somatic Education, założycielem i starszym doradcą Foundation for Human Enrichment, a także starszym pracownikiem klinicznym i doradcą Meadows Addiction Therapy Centre w Wickenbergu.