Jak deeskalować napięcia, które występują w parze?

- omówienie 1 etapu pracy terapeutycznej w terapii skoncentrowanej na emocjach.

Prowadząca: Rebecca Jorgensen

Jak pomóc parom wyjść poza obwinianie się i doprowadzić je do bezpiecznego zaangażowania emocjonalnego? W tym drugim tomie naszej serii 4 filmów z ekspertką EFT Rebeccą Jorgensen, poznasz kroki i interwencje Etapu 1, prowadzące do całkowitej deeskalacji.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 5/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 2:30:00

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak deeskalować napięcia, które występują w parze?

- omówienie 1 etapu pracy terapeutycznej w terapii skoncentrowanej na emocjach.


Terapia par jest jednym z najtrudniejszych podejść w naszej dziedzinie - większość terapeutów spędza lata, zanim poczuje się pewnie w pracy. Początkujący klinicyści często uczą się metodą prób i błędów, co może prowadzić do nieskutecznych i bardzo frustrujących wyników dla wszystkich zaangażowanych stron. Nawet bardziej doświadczeni terapeuci korzystają ze szkoleń, aby radzić sobie z tą trudną grupą pacjentów. Aby pomóc zarówno nowym, jak i doświadczonym terapeutom w poruszaniu się po tych trudnych wodach, z przyjemnością przedstawiamy tę zupełnie nową, oryginalną serię poświęconą Terapii Skoncentrowanej na Emocjach z trenerem-ekspertem Rebeccą Jorgensen. Tutaj znajdziesz ramy, które dodadzą ci pewności siebie w przekształcaniu relacji przy użyciu sprawdzonych technik opartych na dowodach.

Tom 2 oferuje dogłębne spojrzenie na kluczowe zadania kliniczne Etapu 1 metody. Jorgensen (w wywiadzie z Victorem Yalomem) rozpoczyna od przeglądu celów i czterech kroków tego etapu. Dowiesz się, jak spojrzeć na potrzeby i interakcje par przez pryzmat przywiązania, jak pomóc każdemu z partnerów uzyskać dostęp i zrozumieć ich emocjonalne motywacje oraz jak pomóc im zmienić ramy i ponownie ukształtować komunikację. Pomyślnie wykonane zadania przygotowują grunt pod kolejne fazy metody.

Jorgensen i jej zespół współpracowników demonstrują następnie serię rzeczywistych sesji EFT z sześcioma parami, ilustrując zadania Etapu 1 krok po kroku. Pomiędzy tworzeniem i utrzymywaniem sojuszu terapeutycznego, uzyskiwaniem dostępu i przeformułowywaniem emocji oraz restrukturyzacją interakcji, wideo oferuje strukturę i definicje, których potrzebujesz, aby czuć wsparcie w pracy z parami.

Jeśli szukasz kompleksowych zasobów EFT, Twoja biblioteka nie będzie kompletna bez tej serii 4 filmów. Sprawdź ją już dziś.


Oglądając ten film:

- Zrozumiesz cele i cztery kroki Etapu 1 EFT.

- Nauczysz się podstawowych interwencji EFT w celu zidentyfikowania negatywnego cyklu pary i uzyskania dostępu do pierwotnych emocji.

- Odkryjesz sposoby przeformułowania doświadczeń par w celu poprawy ich komunikacji.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Rebecca Jorgensen

Dr Rebecca Jorgensen jest założycielką i dyrektorem Attachment Advancement Institute oraz współdyrektorem The Training and Research Institute for Emotionally Focused Therapy. Jest superwizorem i trenerem terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT).

Koncentruje się na promowaniu skutecznego przywiązania w celu utrzymywania zdrowych relacji poprzez udział w konferencjach i warsztaty, a także szkoleniach i konsultacjach w zakresie skutecznego leczenia zaburzeń relacyjnych.

Opracowała kilka konferencji i seminariów streamingowych oraz gościła teoretyków i badaczy przywiązania, takich jak Sue Johnson, Phil Shaver i Jim Coan. Nadal pracuje nad opracowywaniem skutecznych metod i platform do przekazywania klinicystom i osobom korzystającym z usług profilaktycznych metod leczenia, opartych na nauce.

Zarówno klienci, chcący skorzystać z pomocy dr Jorgensen, jak i terapeuci podróżują po całym świecie, aby pracować z nią podczas warsztatów dla par, intensywnej terapii par, profesjonalnych szkoleń i konsultacji. Jej internetowe programy edukacyjne i grupy konsultacyjne są popularne na całym świecie. Ta "terapeutka terapeutów" znana jest ze swojej obecności, jasności i empatii. Dr Jorgensen mieszka w Meksyku, gdzie prowadzi małą prywatną praktykę.