JAK BYĆ SKUTECZNYM TERAPEUTĄ DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH I ADOPCYJNYCH?

Tytuł szkolenia: Jak być skutecznym terapeutą dla rodzin zastępczych i adopcyjnych?

Kiedy: 13 maja (poniedziałek), 18:00-21:00 (dołącz na żywo lub obejrzyj nagranie!)

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, z jakimi specyficznymi trudnościami zmagają się rodziny zastępcze i adopcyjne oraz jak być skutecznym terapeutą dla tych rodzin.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak w praktyce dopasować swój warsztat terapeutyczny do potrzeb takich rodzin oraz jak pracować na różnych etapach życia/funkcjonowania takiej rodzin.


Na szkoleniu:

➡️ Dowiesz się, jaka jest specyfika i z jakimi trudnościami zmagają się rodziny adopcyjne i zastępcze

➡️ Dowiesz się, jaka jest specyfika rodzin, które posiadają swoje biologiczne dzieci oraz tych, które ich nie posiadają. Dowiesz się również, z jakimi trudnościami mogą zmagać się biologiczne dzieci w takich rodzinach

➡️ Dowiesz się, jak prowadzić psychoedukację rodzinom oraz jak pomagać im rozumieć i nawigować swoją szczególną sytuację rodzinną na różnych etapach ich historii

➡️ Dowiesz się, jak pracować nad historią życiową rodzin adopcyjnych i zastępczych oraz jak skutecznie w tej pracy wykorzystywać genogram

➡️ Dowiesz się, jak rozumieć i pracować nad dwoma rodzajami więzi, jakie występują w rodzinach adopcyjnych i zastępczych: więź biologiczna i przywiązaniowa

➡️ Dowiesz się, jak pracować ze stratami, jakich doświadczają osoby w rodzinach adopcyjnych i zastępczych np. straty po niemożności posiadania biologicznych dzieci, straty po tym jak utraciło się rodziców biologicznych

➡️ Poznasz praktyczne sposoby pracy z najczęstszymi problemami, kryzysami i trudnościami, jakich doświadczają rodziny adopcyjne i zastępcze

➡️ Poznasz praktyczne sposoby wykorzystania technik zaczerpniętych z Somatic Experiencing w pracy z rodzinami

➡️ Poznasz praktyczne przykłady pracy klinicznej z rodzinami, również z takimi procesami, które trwały od ponad 20 lat


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą pracującym z rodzinami i chcesz udoskonalić swój warsztat w zakresie pracy z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi.

➡️Dołącz również do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą indywidualnym, niezależnie od nurtu, w którym pracujesz i posiadasz wśród swoich pacjentów osoby pochodzące z rodzin adopcyjnych lub zastępczych i chcesz lepiej rozumieć ich doświadczenia oraz trudności, których doświadczali.

➡️W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem psychoterapii rodzin adopcyjnych i zastępczych.


JAKA JEST FORMA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie dialoteka.pl.

Czas trwania: 3 godziny – podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa i moderowana sesja pytań i odpowiedzi.

Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń, mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Kto poprowadzi szkolenie?

dr n. med. Małgorzata Klecka


➡️ Psycholog, psychoterapeutka, doktor nauk medycznych, (specjalność: psychiatria dziecięca). Jest trenerką, terapeutką rodzinną (podejście zintegrowane: psychodynamiczne, neurorozwojowe i terapii traumy metodą Somatic Experiencing). Kieruje Pracownią Diagnostyki i Terapii Zaburzeń Rozwojowych oraz Ośrodkiem Fastryga w Świerklanach (dawniej w Lędzinach), który specjalizuje się w diagnostyce zaburzeń rozwojowych występujących u dzieci i młodzieży po doświadczeniu odrzucenia i traumy. Pracuje z rodzinami przeżywającymi trudności w opiece nad problemowymi dziećmi. 

➡️ Wykładowca akademicki – Uniwersytet SWPS w Katowicach, wykłada neuropsychologię kliniczną, współprowadzi specjalność kliniczną dzieci i młodzieży. Współpracuje z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się redakcją naukową i merytoryczną książek. 

➡️ Prezes i założycielka Fundacji FASTRYGA Autorka książki "FAScynujące dzieci" oraz innych książek i wielu publikacji. Za swoją działalność została uhonorowana licznymi nagrodami m in. medalem "Za zasługi w ochronie zdrowia" (Medal Ministra Zdrowia), Społecznym Noblem Fundacji ASHOKA, Medalem Polsko-Szwajcarskiego Programu "Matka i Dziecko", nagrodą Rzecznika Praw Dziecka.