GDY PACJENT ZGŁASZA PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ I KONCENTRACJĄ - PODSTAWY DIAGNOZY NEUROPSYCHOLOGICZNEJ DLA PSYCHOLOGÓW

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak przebiega diagnoza neuropsychologiczna i na co ty, jako specjalista, powinieneś być uważny w kontekście dysfunkcji w funkcjach poznawczych u pacjentów.

👤 Prowadząca: dr n. med. Marta Homa

🕐 Czas trwania: 03:03:10

⭐️ Ocena: 4,6/5

Obejrzyj całe szkolenie:

Gdy pacjent zgłasza problemy z pamięcią i koncentracją - podstawy diagnozy neuropsychologicznej dla psychologów i psychoterapeutówPodczas szkolenia otrzymasz praktyczne narzędzie do wykonywania przesiewowego badania neuropsychologicznego, które jest pomocne w rozpoznawaniu ewentualnych deficytów poznawczych u twoich pacjentów. Dowiesz się, na jakie dodatkowe badania oraz do jakich innych specjalistów należy skierować pacjenta z rozpoznaniem deficytu poznawczego.

Dzięki temu szkoleniu będziesz bardziej uwrażliwiony/a na trudności w funkcjach poznawczych, jakich mogą doświadczać twoi pacjenci, nauczysz się rozpoznawać takie deficyty i będziesz wiedzieć jak postępować.


Na szkoleniu:

➡️ Dowiesz się, czym jest i jak wygląda badanie neuropsychologiczne

➡️ Dowiesz się, kiedy i jakich pacjentów należy skierować na badania neuropsychologiczne

➡️ Dowiesz się, na jakie oznaki deficytów w funkcjach poznawczych powinieneś jako specjalista być uważny i przygotowany, oraz w przypadku jakich pacjentów być na to szczególnie wyczulonym

➡️ Nauczysz się rozpoznawać najpowszechniejsze oznaki, świadczące o tym, że pacjent może doświadczać deficytów poznawczych

➡️ Dowiesz się, jak różnicować deficyty funkcji poznawczych od innych zaburzeń, w przebiegu których te funkcje mogą działać na niższym poziomie np. depresji

➡️ Otrzymasz praktyczne narzędzie do wykonywania przesiewowej diagnozy neuropsychologicznej, która pomoże Ci wstępnie ustalić, czy pacjent doświadcza ubytków w funkcjach poznawczych

➡️ Poznasz praktyczne przykłady diagnozy neuropsychologicznej


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą i chcesz nabyć niezbędne umiejętności rozpoznawania i wstępnej diagnozy zaburzeń poznawczych u twoich pacjentów.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem diagnozy neuropsychologicznej, szczególnie w kontekście pracy z pacjentem w gabinecie psychoterapeutycznym.

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Zestawienie testów diagnostycznych w zakresie neurologicznym. Genialnie i dokładnie zostały przez Prowadzącą omówione, za co bardzo dziękuje.
Alina
Ogromna wiedza prowadzącej, konkretne informacje przedstawione w czytelny opis. Pani opisuje przykłady z pracy w szpitalu. Odpowiada na pytania. Widać ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Tak po ludzku też - świetnie się jej słucha!
Jan
Doskonałe szkolenie - merytoryka i sposób prowadzenia.
Jolanta
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

dr n. med. Marta Homa


➡️ Specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog, psychoonkolog.

➡️ Absolwentka psychologii UAM w Poznaniu, podyplomowego studium z Psychoonkologii Klinicznej, kursu podstawowego Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin, studiów podyplomowych z Neuropsychologii. W 2020 r. ukończyła specjalizację z Psychologii Klinicznej, specjalność: Neuropsychologia. W 2022 obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

➡️ Zawodowo związana z Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz kliniką hematologii Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego. Ponadto współpracuje z Poznańskim Towarzystwem Amazonki, Federacją Stowarzyszeń Amazonki oraz Fundacją Nie Widać Po Mnie.

➡️ Autorka artykułów i poradników z zakresu psychologii, psychoonkologii i neuropsychologii.

➡️ Prowadzi wykłady, warsztaty psychoedukacyjne oraz treningi dla pacjentów, pracowników opieki zdrowotnej, studentów. Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych oraz kursach i szkoleniach z zakresu psychologii klinicznej, neuropsychologii, psychoonkologii i interwencji kryzysowej.

➡️ Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.