Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak przebiega diagnoza neuropsychologiczna i na co ty, jako specjalista, powinieneś być uważny w kontekście dysfunkcji w funkcjach poznawczych u pacjentów.
👤 Prowadząca: dr n. med. Marta Homa
🕐 Czas trwania: 03:03:10
⭐️ Ocena: 4,6/5
Podczas szkolenia otrzymasz praktyczne narzędzie do wykonywania przesiewowego badania neuropsychologicznego, które jest pomocne w rozpoznawaniu ewentualnych deficytów poznawczych u twoich pacjentów. Dowiesz się, na jakie dodatkowe badania oraz do jakich innych specjalistów należy skierować pacjenta z rozpoznaniem deficytu poznawczego.
Dzięki temu szkoleniu będziesz bardziej uwrażliwiony/a na trudności w funkcjach poznawczych, jakich mogą doświadczać twoi pacjenci, nauczysz się rozpoznawać takie deficyty i będziesz wiedzieć jak postępować.
Na szkoleniu:
➡️ Dowiesz się, czym jest i jak wygląda badanie neuropsychologiczne
➡️ Dowiesz się, kiedy i jakich pacjentów należy skierować na badania neuropsychologiczne
➡️ Dowiesz się, na jakie oznaki deficytów w funkcjach poznawczych powinieneś jako specjalista być uważny i przygotowany, oraz w przypadku jakich pacjentów być na to szczególnie wyczulonym
➡️ Nauczysz się rozpoznawać najpowszechniejsze oznaki, świadczące o tym, że pacjent może doświadczać deficytów poznawczych
➡️ Dowiesz się, jak różnicować deficyty funkcji poznawczych od innych zaburzeń, w przebiegu których te funkcje mogą działać na niższym poziomie np. depresji
➡️ Otrzymasz praktyczne narzędzie do wykonywania przesiewowej diagnozy neuropsychologicznej, która pomoże Ci wstępnie ustalić, czy pacjent doświadcza ubytków w funkcjach poznawczych
➡️ Poznasz praktyczne przykłady diagnozy neuropsychologicznej
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą i chcesz nabyć niezbędne umiejętności rozpoznawania i wstępnej diagnozy zaburzeń poznawczych u twoich pacjentów.
➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem diagnozy neuropsychologicznej, szczególnie w kontekście pracy z pacjentem w gabinecie psychoterapeutycznym.
UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
➡️ Specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog, psychoonkolog.
➡️ Absolwentka psychologii UAM w Poznaniu, podyplomowego studium z Psychoonkologii Klinicznej, kursu podstawowego Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin, studiów podyplomowych z Neuropsychologii. W 2020 r. ukończyła specjalizację z Psychologii Klinicznej, specjalność: Neuropsychologia. W 2022 obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
➡️ Zawodowo związana z Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz kliniką hematologii Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego. Ponadto współpracuje z Poznańskim Towarzystwem Amazonki, Federacją Stowarzyszeń Amazonki oraz Fundacją Nie Widać Po Mnie.
➡️ Autorka artykułów i poradników z zakresu psychologii, psychoonkologii i neuropsychologii.
➡️ Prowadzi wykłady, warsztaty psychoedukacyjne oraz treningi dla pacjentów, pracowników opieki zdrowotnej, studentów. Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych oraz kursach i szkoleniach z zakresu psychologii klinicznej, neuropsychologii, psychoonkologii i interwencji kryzysowej.
➡️ Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Seria:
Dla kogo: