W jaki sposób diagnozować anoreksję, schizofrenię oraz zaburzenie osobowości typu borderline?

Prowadzący: Jason Buckles & Victor Yalom

Schizofrenia, anoreksja i zaburzenie osobowości z pogranicza – trudne do leczenia, stanowiące wyzwanie dla większości klinicystów i absolutnie wymagające dokładnej diagnozy. W tym nagraniu poznasz specjalistyczne umiejętności niezbędne do zgromadzenia informacji i nawiązywania relacji z klientami zmagającymi się z tymi zaburzeniami.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,7/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 02:25:20

🗓 Data premiery: 2018

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

W jaki sposób diagnozować anoreksję, schizofrenię oraz zaburzenie osobowości typu borderline?Niektóre diagnozy wymagają specjalistycznych umiejętności zarówno w diagnozowaniu, jak i leczeniu, a anoreksja, schizofrenia i zaburzenie osobowości typu borderline pasują do tego opisu. Zarówno w przypadku anoreksji, jak i schizofrenii często konieczne są informacje medyczne i kontakt z lekarzem prowadzącym, natomiast w przypadku osobowości typu borderline objawy mogą początkowo być maskowane i ujawniać się dopiero po kilku miesiącach terapii, co sprawia, że ​​tym ważniejsza jest umiejętność uzyskania niezbędnych informacji podczas pierwszego wywiadu. Zobaczysz, jak wykwalifikowani diagnostycy pracują z młodym mężczyzną chorym na schizofrenię, aspirującą baletnicą zmagającą się z anoreksją i kobietą o wszystkich cechach, które kojarzymy z zaburzeniem osobowości typu borderline. 

Jason Buckles i Victor Yalom wnikliwie komentują te wywiady, dzięki czemu możesz poczuć, jak pracować z klientami, którzy mogą być oporni na otwarcie, niezdolni do autorefleksji, a nawet wrogo nastawieni do terapeuty. Ponieważ większość klinicystów spotyka trudnych, a czasem zamkniętych klientów i objawy, narzędzia omówione w tym nagraniu stają się niezbędne!


Oglądając ten film:

  • Nauczysz się rozpoznawać objawy związane ze schizofrenią, anoreksją i zaburzeniem osobowości typu borderline. 
  • Zdobędziesz umiejętności prowadzenia wywiadu diagnostycznego z klientami cierpiącymi na te zaburzenia, którym również brakuje wnikliwości lub umiejętności samoopisu, która czasami towarzyszy niektórym z tych konkretnych zaburzeń.
  • Poszerzysz swoje umiejętności diagnostyki różnicowej, a także zrozumienie zarówno nakładających się, jak i odróżniających cech tych zaburzeń.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Victor Yalom

▶ VPhD (prowadzący wywiad) jest założycielem, dyrektorem generalnym Psychotherapy.net. Psychoterapię praktykuje od ponad 25 lat.

▶ Prowadził warsztaty w terapii egzystencjalno-humanistycznej i grupowej w USA, Meksyku i Chinach.

Jason Buckles

▶ PhD, uzyskał tytuł licencjata z psychologii na Uniwersytecie Nowojorskim w 1992 roku. Pracował nad projektami diagnostyki psychiatrycznej w szpitalu Bellevue i Instytucie Psychiatrycznym w Nowym Jorku. Uzyskał tytuł magistra poradnictwa na Uniwersytecie w Nowym Meksyku w 2001 r. i stopień doktora na Uniwersytecie w Nowym Meksyku w 2016 r.

▶ Buckles prowadzi prywatną praktykę poradnictwa w zakresie zdrowia psychicznego i agencję konsultacji behawioralnych, specjalizującą się we wsparciu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i współistniejącymi diagnozami zdrowia psychicznego.

▶ W latach 2012–2016 był dyrektorem klinicznym Departamentu Zdrowia Nowego Meksyku – Biura Wsparcia Behawioralnego na terenie całego stanu. Od 2016 roku jest dyrektorem wykonawczym A Better Way of Living, agencji zapewniającej wsparcie przez całe życie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i współistniejącymi problemami behawioralnymi i/lub psychicznymi.

▶ Od 2002 roku wykłada ocenę i diagnostykę psychiatryczną na New Mexico Highlands University, a od 2015 roku na Wydziale Edukacji Specjalnej na Uniwersytecie w Nowym Meksyku.

Pauline Lucero

▶ Jest dwujęzyczną terapeutką zdrowia psychicznego, trenerką i konsultantką w zakresie kompetencji kulturowych i wsparcia dla dzieci. Od ponad 27 lat udziela konsultacji multidyscyplinarnym zespołom pracującym nad złożonymi przypadkami przemocy wobec dzieci. 

▶ Szkoliła się w różnych kwestiach, takich jak zapewnienieusługi kompetentnej kulturowo czy trauma u dorosłych i dzieci. Od 2002 roku Pauline Lucero pracuje jako konsultantka ds. klientów niepełnosprawnych.