Ucz się od mistrzów – Jak w praktyce wygląda psychoterapia skoncentrowana na przeniesieniu (TFP)?

- sesje terapeutyczne prowadzone przez Otto Kernberga

Prowadzący: Otto Kernberg

Wybitny psychoanalityk Otto Kernberg przeprowadza sesje psychoterapii skoncentrowanej na przeniesieniu (TFP) z pacjentem paranoidalnym zmagającym się z depresją i myślami samobójczymi po tym, jak został porzucony przez swoją dziewczynę.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,95/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania:

część 1: 01:58:20

część 2: 02:17:13

🗓 Data premiery: 2013

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów – Jak w praktyce wygląda psychoterapia skoncentrowana na przeniesieniu (TFP)?

Sesje terapeutyczne prowadzone przez Otto Kernberga


Przygotuj się na zachwyt mistrzem w akcji dzięki nagraniu z udziałem uznanego psychoterapeuty Otto Kernberga. Obejrzyj, jak mistrz prezentuje Terapię Skoncentrowaną na Przeniesieniu (TFP), wysoce interaktywne podejście do pracy z poważnymi zaburzeniami osobowości. Nie jest to jedynie zapis psychoterapii, ale także jej ocena zawierająca dużo komentarzy podkreślających cele Kernberga. Ten film przedstawia trzy pełne sesje, zapewniając bogactwo materiału i rzadką okazję do uczenia się od jednej z czołowych postaci współczesnej teorii i praktyki psychoanalitycznej.

Alfred, 40-letni recepcjonista, niedawno przeżył nagłe rozstanie ze swoją dziewczyną, z którą był od czterech lat. Przygnębiony podejrzewa, że ​​terapeuci wpłynęli na nią, aby go opuściła i zastanawia się, czy Kernberg też nie jest przeciwko niemu. W stylu, który łączy w sobie szacunek i konfrontację, Kernberg umiejętnie odkrywa szczegóły historii Alfreda, w tym jego nadużywanie alkoholu i agresywne zachowanie, a także przedstawia interpretacje, które dają jaśniejszy obraz jego trudnej sytuacji. Wykorzystując paranoiczne przeniesienie Alfreda, Kernbergowi udaje się wzmocnić sojusz terapeutyczny i zyskać zaangażowanie w ciągłość leczenia.

Ten film to must have dla terapeutów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat dynamiki przeniesienia, oceny osobowości typu borderline i innych zaburzeń osobowości.


Oglądając ten film:

  • Odkryjesz jak po mistrzowsku przeprowadzić wywiad strukturalny, będący optymalną metodą diagnozowania zaburzeń osobowości.
  • Dowiesz się czym w praktyce jest przeniesienie i przeciwprzeniesienie oraz jak wykorzystać to w psychoterapii.
  • Zobaczysz, w jaki sposób ocenić, czy pacjent ma osobowość paranoidalną, czy psychozę paranoidalną.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Otto Kernberg

▶ Wybitny psychoanalityk, profesor psychiatrii Cornell University, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego w latach 1997–2001.

▶ Autor koncepcji organizacji osobowości z pogranicza oraz metody jej leczenia - TFP (ang. Transference-Focused Psychotherapy), czyli Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu bazującej na analizie relacji pacjent-terapeuta.

Seria:

Ze świata