Ucz się od mistrzów - jak w praktyce wygląda praca w nurcie humanistyczno - egzystencjalnym?

- sesje terapeutyczne prowadzone przez Jamesa Bugentala

Prowadzący: James Bugental

Zobacz, jak legendarny psychoterapeuta James Bugental po mistrzowsku demonstruje terapię egzystencjalną podczas rzeczywistej sesji terapeutycznej w tym trzyczęściowym filmie.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:48:00

🗓 Data premiery: 2008

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów - jak w praktyce wygląda praca w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym?

- sesje terapeutyczne prowadzone przez Jamesa Bugentala


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym legendarnym mistrzu, zapoznaj się z jego innymi filmami, wywiadami i tekstami.

Po obejrzeniu tego filmu o terapii egzystencjalnej:

- Rozwiniesz zrozumienie kluczowych koncepcji psychoterapii egzystencjalno-humanistycznej, w tym pomaganie klientom w maksymalizacji ich pełnego potencjału i decydowaniu o ich działaniach z wyboru a nie przyzwyczajenia

- Uzyskasz wgląd w styl terapii Jamesa Bugentala i sposób, w jaki zwraca on uwagę na ukryte znaczenia w wypowiedziach i gestach klientów, aby pomóc im pełniej przeżyć daną chwilę

- Dowiesz się, jak zastosować podejście egzystencjalno-humanistyczne we własnej pracy terapeutycznej z klientami. Być może zainteresuje Cię fakt, że ten film był początkiem psychotherapy.net! Victor Yalom - założyciel, miał zaszczyt studiować z dr Bugentalem przez 10 lat. Uznał jego pracę za dzieło prawdziwego mistrza i czuł, że musi zostać nagrana, zwłaszcza że Bugental miał 80 lat w momencie kręcenia filmu (niestety wkrótce potem doznał udaru mózgu i zmarł kilka lat później). Cieszymy się, że udało nam się uchwycić jego błyskotliwość i możemy zaoferować ją społeczności terapeutycznej. Biorąc pod uwagę nowo odkryte zainteresowanie mindfulness, warto zauważyć, że Bugental przez kilka dziesięcioleci dużo mówił o znaczeniu obecności terapeuty i klienta. Po ukończeniu tego filmu jedna rzecz doprowadziła do drugiej i narodziła się psychotherapy.net. A reszta to już historia

- Lepiej zrozumiesz jak wzmacniać obecność (bycie tu i teraz) zarówno u pacjenta jak i terapeuty, pracę z oporem, równowagę między konfrontacją a wsparciem, wzmacnianie świadomości subiektywności u klienta, jako podstawy dogłębnej pracy

- Zwiększysz swoją świadomość wpływów rozwojowych i podstawowych konstruktów teoretycznych psychoterapii egzystencjalnej/humanistycznej.

- Poznasz podstawowe narzędzia i interwencje terapii egzystencjalno-humanistycznej

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
To obraz początków nurtu Gestalt, który wciąż ewaluuje. Bardzo ciekawe komentarze psychoterapeutów do demo - różne perspektywy patrzenia na sesję, różne typy wrażliwości, wnikliwości obserwacyjnej.
Joanna
Pokaz sesji szkoleniowej był dla mnie bardzo inspirujący.
Sylwia

James Bugental

▶ Dr James F.T. Bugental (1915-2008) był czołowym rzecznikiem psychoterapii egzystencjalno-humanistycznej od czasu opublikowania swojej przełomowej książki “The Search for Authenticity”.

▶ Następnie opublikował takie klasyki jak “Psychotherapy and Process”,“The Art of the Psychotherapist” czy “Psychotherapy Isn't What You Think”.

▶ Został uhonorowany licznymi nagrodami. Jest wpływowym trenerem tysięcy psychoterapeutów. Wniósł znaczący i trwały wkład w dziedzinę psychologii.