Ucz się od mistrzów - Jak prowadzić skuteczne i zgodne z charakterem terapeuty sesje terapii rodzinnych?

- sesja terapii rodzinnej prowadzona przez Carla Whitakera

Prowadzący: Carl Whitaker

Przełomowy terapeuta rodzinny Carl Whitaker przeprowadza dwa porywające i pouczające wstępne wywiady z rodziną poszukującą leczenia ADHD swojego syna. Oglądając tego prawdziwego mistrza w akcji, nie sposób nie być zachwyconym i zainspirowanym.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 0:47:08

🗓 Data premiery: 2014

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów - Jak prowadzić skuteczne i zgodne z charakterem terapeuty sesje terapii rodzinnych?

- sesja terapii rodzinnej prowadzona przez Carla Whitakera.


Skupiając się na procesie, a nie na postępie, współtworząc pole doświadczeniowe i terapeutyczną wymianę władzy z rodziną, Carl Whitaker demonstruje w tym dwusesyjnym filmie żartobliwie bezwzględny styl terapii rodzinnej. Jego własna próba samobójcza w przeszłości, "to ADD", którego doświadcza syn, wykorzystywanie przez tatę polio dla korzyści psychologicznych i "nakłanianie" ludzi przez mamę do różnych stanów nieświadomego podporządkowania się - wszystko to zostało tutaj omówione, ponieważ słynny terapeuta rodzinny prezentuje rzadkie spojrzenie na podejście, które wpłynęło na pokolenie kolejnych klinicystów.

Będziesz zszokowany i zachwycony tym filmem - to naprawdę klasyczny przykład przełomowej terapii od jedynego w swoim rodzaju klinicysty. Podczas gdy każdy terapeuta musi ostatecznie rozwinąć swój własny styl zgodny z jego osobowością, oglądanie tętniącego życiem mistrza, takiego jak Whitaker, może zainspirować cię do znalezienia własnego głosu - i nie pozwolić, by został stłumiony, gdy próbujesz trzymać się określonej orientacji lub podręcznikowego leczenia.


Oglądając ten film:

- Odkryjesz teoretyczne podstawy pionierskiego podejścia Whitakera.

- Zrozumiesz główne cechy systemu terapeutycznego w odniesieniu do rodzin.

- Poznasz cztery podstawowe etapy procesu terapii rodzinnej.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Carl Whitaker

▶ Dr Carl Whitaker, (1912-1995) był lekarzem i pionierem terapii rodzinnej, któremu przypisuje się współtworzenie symboliczno-eksperymentalnego podejścia do terapii oraz wprowadzenie prowadzenia terapii rodzinnej przez dwoje terapeutów.

Znany ze swojego uroku i charyzmatycznego sposobu bycia, był jednym z najpotężniejszych głosów w kształtowaniu praktyki terapii rodzinnej, która zaczęła się rozwijać w latach 60-tych. Często prowokujący w swoim nauczaniu, powiedział jednemu z rozmówców: "Każde małżeństwo to bitwa między dwiema rodzinami walczącymi o reprodukcję siebie".

Od 1946 r. Whitaker pełnił funkcję przewodniczącego wydziału psychiatrii na Uniwersytecie Emory, gdzie koncentrował się na leczeniu schizofreników i ich rodzin.

W 1965 roku został profesorem psychiatrii na Uniwersytecie Wisconsin-Madison, gdzie pracował aż do przejścia na emeryturę w 1982 roku. Podczas swojej kadencji dopracował i wyartykułował swoje pomysły na psychoterapię, którą nazwał symboliczno-eksperymentalną terapią rodzinną, a jego krajowy wpływ na powstającą dziedzinę stał się silniejszy.

Jego książka “The Family Crucible”, napisana wraz z dr Augustusem Napierem w 1978 roku, nadal jest bardzo wpływowym dziełem w tej dziedzinie.