Ucz się od mistrzów – Jak w praktyce wygląda praca w nurcie psychoterapii dynamicznej ograniczonej w czasie (TLDP)?

Proces terapeutyczny prowadzony przez Hannę Levenson.

Prowadząca: Hanna Levenson

Zobacz, jak psychodynamiczne metody można zastosować w efektywnej krótkoterminowej psychoterapii ograniczonej w czasie. Prezentacja sesji z 74-letnim pacjentem cierpiącym na depresję.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:12:00

🗓 Data premiery: 1999

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów – Jak w praktyce wygląda praca w nurcie psychoterapii dynamicznej ograniczonej w czasie (TLDP)?

Proces terapeutyczny prowadzony przez Hannę Levenson.


Hanna Levenson, czołowa przedstawicielka psychoterapii dynamicznej ograniczonej w czasie (TLDP), przeprowadza widza przez najważniejsze etapy 20 sesji terapii z biernym, doświadczającym zaburzeń somatyzacyjnych 74-latkiem z depresją. Pokazuje, jak opracować i utrzymać cel leczenia, interweniować i zakończyć terapię efektywnie w określonym czasie. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami i uzasadnia swoje interwencje. Pokazuje, jak TLDP integruje podejście psychodynamiczne, interpersonalne, poznawczo-behawioralne i systemowe, co jest szczególnie przydatne dla pacjentów z długotrwałymi i wszechobecnymi trudnościami w relacjach z innymi osobami.


Oglądając ten film:

  • Szczegółowo zapoznasz się z głównymi zasadami psychoterapii dynamicznej ograniczonej w czasie, która jest szczególnie odpowiednia dla opornego pacjenta.
  • Dowiesz się, jakie kryteria zastosować, by sprawdzić, czy pacjent kwalifikuje się do terapii TLDP.
  • Zobaczysz jak poprzez przeciwprzeniesienie terapeuta może wykorzystać swoją relację z pacjentem, aby doprowadzić do zmiany zachowań interpersonalnych pacjenta.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Hanna Levenson

▶ Specjalizuje się w terapii krótkotrwałej od ponad 25 lat – jako klinicystka, nauczycielka i badaczka. Kieruje programem krótkiej psychoterapii w California Pacific Medical Center i jest profesorem Wright Institute. Opublikowała ponad 70 artykułów i książki: “Time-Limited Dynamic Therapy: A Guide to Clinical Practice” oraz “The Concise Guide to Brief Dynamic Psychotherapy”.