Jak skutecznie wykorzystywać to co się dzieje "tu i teraz" w relacji z pacjentem by być lepszym terapeutą?

Wskazówki od Irivina Yaloma - nagranie sesji superwizyjnych

Prowadzący: Irvin Yalom

Yalom udziela konsultacji terapeutom w sprawach związanych z terapią indywidualną i grupową. Zobacz, jak przekłada swoje egzystencjalne i interpersonalne podejście na działanie w tym cieszącym się dużym uznaniem filmie.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:31:00

🗓 Data premiery: 2009

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak skutecznie wykorzystywać to co się dzieje "tu i teraz" w relacji z pacjentem by być lepszym terapeutą?

Wskazówki od Irivina Yaloma - nagranie sesji superwizyjnych


Irvin Yalom jest dobrze znany ze swoich przełomowych tekstów na temat psychoterapii grupowej i egzystencjalnej.  W późniejszych książkach, takich jak “Love's Executioner” i “The Gift of Therapy”, opisuje, w jaki sposób stopniowo integrował zarówno model interpersonalny zaczerpnięty ze swojej pracy grupowej, jak i teorie egzystencjalne w psychoterapii indywidualnej.  Oglądając to szkolenie zobaczysz, jak przekłada te teorie na praktykę, pomagając terapeutom myśleć zgodnie z tym sposobem. Koncepcja pracy tu i teraz w terapii indywidualnej poprzez skupienie się na relacji terapeuta-klient jako mikrokosmosie świata interpersonalnego klienta jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia się dla terapeutów. Oglądając jego filmy szkoleniowe, będziesz miał znacznie lepsze wyczucie tego potężnego sposobu pracy, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej zastosować go we własnej pracy.


Po obejrzeniu tego filmu:

- Zwiększysz świadomości interakcji tu i teraz podczas sesji terapeutycznej.

- Rozwiniesz techniki zgłębiania tematów egzystencjalnych z klientami.

- Udoskonalisz umiejętności rozumienia i omawiania klientów z terapeutami podczas superwizji klinicznej.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda, jeden z pionierów psychoterapii grupowej, a także autor podręczników, powieści i literatury faktu. 

▶ W języku polskim ukazało się kilkanaście jego książek, w tym m.in.: “Psychoterapia egzystencjalna”, ‘Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka” (współautor: Molyn Leszcz), “Psychoterapia grupowa. Krótki przewodnik dla terapeutów” (współautorka: Sophia Vinogradov), “Kiedy Nietzsche szlochał”, “Kuracja według Schopenhauera”, “Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry”.