Jak skutecznie wykorzystywać to co się dzieje "tu i teraz" w relacji z pacjentem by być lepszym terapeutą?

Wskazówki od Irivina Yaloma - nagranie sesji superwizyjnych

Prowadzący: Irvin Yalom

Yalom udziela konsultacji terapeutom w sprawach związanych z terapią indywidualną i grupową. Zobacz, jak przekłada swoje egzystencjalne i interpersonalne podejście na działanie w tym cieszącym się dużym uznaniem filmie.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:31:00

🗓 Data premiery: 2009

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak skutecznie wykorzystywać to co się dzieje "tu i teraz" w relacji z pacjentem by być lepszym terapeutą?

Wskazówki od Irivina Yaloma - nagranie sesji superwizyjnych


Irvin Yalom jest dobrze znany ze swoich przełomowych tekstów na temat psychoterapii grupowej i egzystencjalnej.  W późniejszych książkach, takich jak “Love's Executioner” i “The Gift of Therapy”, opisuje, w jaki sposób stopniowo integrował zarówno model interpersonalny zaczerpnięty ze swojej pracy grupowej, jak i teorie egzystencjalne w psychoterapii indywidualnej.  Oglądając to szkolenie zobaczysz, jak przekłada te teorie na praktykę, pomagając terapeutom myśleć zgodnie z tym sposobem. Koncepcja pracy tu i teraz w terapii indywidualnej poprzez skupienie się na relacji terapeuta-klient jako mikrokosmosie świata interpersonalnego klienta jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia się dla terapeutów. Oglądając jego filmy szkoleniowe, będziesz miał znacznie lepsze wyczucie tego potężnego sposobu pracy, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej zastosować go we własnej pracy.


Po obejrzeniu tego filmu:

- Zwiększysz świadomości interakcji tu i teraz podczas sesji terapeutycznej.

- Rozwiniesz techniki zgłębiania tematów egzystencjalnych z klientami.

- Udoskonalisz umiejętności rozumienia i omawiania klientów z terapeutami podczas superwizji klinicznej.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Irvin Yalom w jasny, przystępny oraz fascynujący sposób przygląda się superwizowanym pacjentom, zadaje istotne pytania, które z chęcią wykorzystam w pracy. Szkolenie oceniam na 5, ponieważ wyniosłam z niego wiele ciekawych informacji i nowych perspektyw patrzenia na proces terapeutyczny.
Sonia
Yalom znakomicie zwraca uwagę na wątki egzystencjalne w terapii swoich kolegów i koleżanek, ciekawie analizuje potrzebę zastosowania bycia tu i teraz w terapii. Bezcenne są też jego uwagi dotyczące terapii grupowej.
Izolda
Szkolenie zawiera niezwykle szerokie spojrzenie na przebieg terapii, pozwala to zrozumieć jak wielopoziomowa jest terapia naprawdę w swojej istocie. Wskazuje również jak istotną rzeczą jest relacja terapeuta - klient i jak wspólnym punktem jest to, że jesteśmy ludźmi potrzebującymi zrozumienia i empatii, niezależnie po której stronie siedzimy.
Monika

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i autor dr Irvin Yalom jest główną postacią w dziedzinie psychoterapii od czasu napisania “The Theory and Practice of Group Psychotherapy” w 1970 roku (obecnie w piątym wydaniu). Inne znaczące publikacje to “Psychoterapia egzystencjalna” oraz bestseller New York Times “Love’s Executioner and Other Tales of Psychotherapy”. Napisał cztery powieści na temat psychoterapii: “When Nietzsche Wept”, “Lying on the Couch”, “The Schopenhauer Cure” i “The Spinoza Problem”. Jego prace, przetłumaczone na ponad 20 języków, były szeroko czytane zarówno przez terapeutów, jak i osób niezwiązanych z terapią.