Jak skutecznie pracować z pacjentem z depresją, wykorzystując techniki CBT?

Prowadzący: Ari Zaretsky & Mark Fefergrad

Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc pacjentom odzyskać poczucie równowagi i nadziei, kiedy depresja pogrąża ich w samokrytycznych myślach. Odkryj skuteczne narzędzia z perspektywy poznawczo-behawioralnej.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:05:00

🗓 Data premiery: 2013

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak skutecznie pracować z pacjentem z depresją, wykorzystując techniki CBT?


Jednym z najbardziej niepokojących objawów depresji jest chronicznie negatywne nastawienie klienta – zrozumienie, jak je złagodzić, jest kluczem do skutecznego leczenia. 

Terapia CBT oparta na dowodach, zakorzeniona w odkryciach klinicznych dr Aarona Becka, kładzie nacisk na interaktywny związek między myślami, uczuciami i zachowaniami. W tym instruktażowym filmie terapeuci Ari Zaretsky i Mark Fefergrad omawiają ważne techniki, strategie i cele terapii poznawczo-behawioralnej.

Zobaczysz, jak każdy z dwójki terapeutów stosuje te narzędzia w swojej pracy z Clare, matką trójki dzieci, której pełne lęku i samokrytyczne myśli na temat jej zdolności rodzicielskich sprawiają, że jest wyczerpana i przytłoczona. Wspierający wywiad dotyczący jej „gorących myśli” i trudnych emocji, jakie ze sobą niosą, pozwalają Clare na refleksję i wspólną pracę nad Automatycznym Zapisem Myśli. Podkreśla się tu również restrukturyzację poznawczą. Następnie Fefergrad prowadzi Clare przez ćwiczenia CBT obejmujące prace domowe, planowanie zajęć i ocenianie trudności zadań, ostatecznie pomagając jej opracować realistyczny plan ćwiczeń, które pozwolą jej zadbać o siebie.

W obu przypadkach terapeuci wspierają pacjentkę w zorientowanym na rozwiązanie procesie, po którym twierdzi, że czuje się bardziej spokojna, silniejsza i ma większą kontrolę nad swoimi nastrojami.

Ten film jest doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto szuka podstaw terapii poznawczo-behawioralnej, narzędzi do pracy z depresją lub zrozumienia psychoterapii z poznawczego punktu widzenia. Nie pozwól, aby ten tytuł Cię ominął.


Oglądając ten film:

  • Poznasz założenia i narzędzia psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT).
  • Dowiesz się, jakie są rodzaje zniekształceń poznawczych i co to jest poznawcza restrukturyzacja.
  • Zobaczysz, jak skutecznie za pomocą technik poznawczych i behawioralnych pomóc osobie z depresją.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Przeprowadzenie krok po kroku przez proces, dokładne wskazówki i konkretny praktyczny przykład.
Kornelia
Szkolenie przedstawia dobre wskazówki jak zadawać dobre pytania pacjentom, dzięki, którym można "wyciągnąć" jak najwięcej od pacjenta oraz dać pacjentowi obszar nad zastanowieniem się nad nimi.
Justyna
Wszystkie zawarte w szkoleniu informacje były przydatne do pracy z pacjentami. Pozwoliły także uporządkować posiadaną wiedzę.
Anna

Ari Zaretsky

▶ Jest profesorem na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto, a także pełnił funkcję wiceprezesa ds. edukacji i głównego psychiatry w Sunnybrook Health Sciences Centre. Dzięki swojej pracy dr Zaretsky zdobył szerokie doświadczenie w terapii poznawczo-behawioralnej.

Mark Fefergrad

▶ Jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto i pełnił funkcję dyrektora programowego programu szkoleniowego z zakresu psychiatrii ogólnej w latach 2013–2020. Jest liderem w nauczaniu CBT. Wykładał na całym świecie, zdobywając za swoją pracę liczne nagrody.