Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc pacjentom odzyskać poczucie równowagi i nadziei, kiedy depresja pogrąża ich w samokrytycznych myślach. Odkryj skuteczne narzędzia z perspektywy poznawczo-behawioralnej.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5
🕐 Czas trwania: 01:05:00
🗓 Data premiery: 2013
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
Jednym z najbardziej niepokojących objawów depresji jest chronicznie negatywne nastawienie klienta – zrozumienie, jak je złagodzić, jest kluczem do skutecznego leczenia.
Terapia CBT oparta na dowodach, zakorzeniona w odkryciach klinicznych dr Aarona Becka, kładzie nacisk na interaktywny związek między myślami, uczuciami i zachowaniami. W tym instruktażowym filmie terapeuci Ari Zaretsky i Mark Fefergrad omawiają ważne techniki, strategie i cele terapii poznawczo-behawioralnej.
Zobaczysz, jak każdy z dwójki terapeutów stosuje te narzędzia w swojej pracy z Clare, matką trójki dzieci, której pełne lęku i samokrytyczne myśli na temat jej zdolności rodzicielskich sprawiają, że jest wyczerpana i przytłoczona. Wspierający wywiad dotyczący jej „gorących myśli” i trudnych emocji, jakie ze sobą niosą, pozwalają Clare na refleksję i wspólną pracę nad Automatycznym Zapisem Myśli. Podkreśla się tu również restrukturyzację poznawczą. Następnie Fefergrad prowadzi Clare przez ćwiczenia CBT obejmujące prace domowe, planowanie zajęć i ocenianie trudności zadań, ostatecznie pomagając jej opracować realistyczny plan ćwiczeń, które pozwolą jej zadbać o siebie.
W obu przypadkach terapeuci wspierają pacjentkę w zorientowanym na rozwiązanie procesie, po którym twierdzi, że czuje się bardziej spokojna, silniejsza i ma większą kontrolę nad swoimi nastrojami.
Ten film jest doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto szuka podstaw terapii poznawczo-behawioralnej, narzędzi do pracy z depresją lub zrozumienia psychoterapii z poznawczego punktu widzenia. Nie pozwól, aby ten tytuł Cię ominął.
Oglądając ten film:
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
▶ Jest profesorem na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto, a także pełnił funkcję wiceprezesa ds. edukacji i głównego psychiatry w Sunnybrook Health Sciences Centre. Dzięki swojej pracy dr Zaretsky zdobył szerokie doświadczenie w terapii poznawczo-behawioralnej.
▶ Jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto i pełnił funkcję dyrektora programowego programu szkoleniowego z zakresu psychiatrii ogólnej w latach 2013–2020. Jest liderem w nauczaniu CBT. Wykładał na całym świecie, zdobywając za swoją pracę liczne nagrody.