Jak skutecznie pracować z pacjentem z depresją, wykorzystując techniki CBT?

Prowadzący: Ari Zaretsky & Mark Fefergrad

Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc pacjentom odzyskać poczucie równowagi i nadziei, kiedy depresja pogrąża ich w samokrytycznych myślach. Odkryj skuteczne narzędzia z perspektywy poznawczo-behawioralnej.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:05:00

🗓 Data premiery: 2013

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak skutecznie pracować z pacjentem z depresją, wykorzystując techniki CBT?


Jednym z najbardziej niepokojących objawów depresji jest chronicznie negatywne nastawienie klienta – zrozumienie, jak je złagodzić, jest kluczem do skutecznego leczenia. 

Terapia CBT oparta na dowodach, zakorzeniona w odkryciach klinicznych dr Aarona Becka, kładzie nacisk na interaktywny związek między myślami, uczuciami i zachowaniami. W tym instruktażowym filmie terapeuci Ari Zaretsky i Mark Fefergrad omawiają ważne techniki, strategie i cele terapii poznawczo-behawioralnej.

Zobaczysz, jak każdy z dwójki terapeutów stosuje te narzędzia w swojej pracy z Clare, matką trójki dzieci, której pełne lęku i samokrytyczne myśli na temat jej zdolności rodzicielskich sprawiają, że jest wyczerpana i przytłoczona. Wspierający wywiad dotyczący jej „gorących myśli” i trudnych emocji, jakie ze sobą niosą, pozwalają Clare na refleksję i wspólną pracę nad Automatycznym Zapisem Myśli. Podkreśla się tu również restrukturyzację poznawczą. Następnie Fefergrad prowadzi Clare przez ćwiczenia CBT obejmujące prace domowe, planowanie zajęć i ocenianie trudności zadań, ostatecznie pomagając jej opracować realistyczny plan ćwiczeń, które pozwolą jej zadbać o siebie.

W obu przypadkach terapeuci wspierają pacjentkę w zorientowanym na rozwiązanie procesie, po którym twierdzi, że czuje się bardziej spokojna, silniejsza i ma większą kontrolę nad swoimi nastrojami.

Ten film jest doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto szuka podstaw terapii poznawczo-behawioralnej, narzędzi do pracy z depresją lub zrozumienia psychoterapii z poznawczego punktu widzenia. Nie pozwól, aby ten tytuł Cię ominął.


Oglądając ten film:

  • Poznasz założenia i narzędzia psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT).
  • Dowiesz się, jakie są rodzaje zniekształceń poznawczych i co to jest poznawcza restrukturyzacja.
  • Zobaczysz, jak skutecznie za pomocą technik poznawczych i behawioralnych pomóc osobie z depresją.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Ari Zaretsky

▶ Jest profesorem na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto, a także pełnił funkcję wiceprezesa ds. edukacji i głównego psychiatry w Sunnybrook Health Sciences Centre. Dzięki swojej pracy dr Zaretsky zdobył szerokie doświadczenie w terapii poznawczo-behawioralnej.

Mark Fefergrad

▶ Jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto i pełnił funkcję dyrektora programowego programu szkoleniowego z zakresu psychiatrii ogólnej w latach 2013–2020. Jest liderem w nauczaniu CBT. Wykładał na całym świecie, zdobywając za swoją pracę liczne nagrody.