Jak skutecznie pracować z niezmotywowanym pacjentem?

Przykładowe fragmenty sesji z Ervinem Polsterem

Prowadzący: Erving Polster

Ten film przedstawia znanego terapeutę i nauczyciela Ervinga Polstera, po mistrzowsku wykonującego terapię z Geraldem – typem klienta, z którym wszyscy się zmagaliśmy: bystrym, cynicznym, emocjonalnie oderwanym, nadmiernie intelektualnym i najwyraźniej zdeterminowanym, by pokonać tego terapeutę, tak jak to robił wcześniej z innymi.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:04:49

🗓 Data premiery: 1997

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak skutecznie pracować z niezmotywowanym pacjentem?

Przykładowe fragmenty sesji z Ervinem Polsterem.


Polster podsumowuje swoje podejście: „Oczywiste techniki terapeutyczne go odstraszą. Zamiast tego będę starał się pozostać z nim w bliskim kontakcie, bardziej jak mądry wujek niż terapeuta, spotykając się z nim i dopasowując się do niego sarkazmem, humorem, konfrontacją i zdrowym rozsądkiem Wszystko, co powiem, będzie możliwie najbliższe prawdy i zgodne z naszą wymianą zdań”.

W licznych scenach z przebiegu leczenia widzimy, jak Polster nieustannie angażuje Geralda w interakcje tu i teraz, dopasowując się do jego dowcipu, dołączając do niego swoje poczucie humoru i rzucając wyzwanie jego obronie, zachowując delikatną równowagę konfrontacji i empatii. Erving i Miriam Polster zapewniają pouczające komentarze, dzieląc się z widzami dojrzałą mądrością zdobytą podczas wieloletniej praktyki terapeutycznej i szkolenia tysięcy terapeutów. Trudno sobie wyobrazić terapeutę, który nie odniesie korzyści z obejrzenia tego filmu.


Oglądając ten film:

  • Dowiesz się, w jaki sposób angażować niezmotywowanych klientów.
  • Zobaczysz, jak przekształcać przekonania klientów o tym, że zmiana jest niemożliwa, w autentyczne doświadczenia zmiany.
  • Nauczysz się wykorzystywać konflikt w trakcie sesji jako narzędzie terapeutyczne.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Erving Polster 

▶ Psycholog urodzony 13 kwietnia 1922 roku w Czechosłowacji, pionier terapii Gestalt.

▶ W 1958 roku został pierwszym przewodniczącym wydziału Instytutu Gestalt w Cleveland i pozostał na tym stanowisku do 1973 roku, kiedy wraz z żoną Miriam, również psychoterapeutką, przeniósł się do San Diego. Tam utworzyli Centrum Szkoleniowe Gestalt, gdzie przez 25 lat uczyli terapii gestalt. Ludzie przyjeżdżali do San Diego z całego świata, aby wziąć udział w ich programach szkoleniowych.

▶ Jest autorem siedmiu książek o terapii gestalt, w tym znaczącego dla tego nurtu tekstu, jaki napisał wraz z Miriam Polster “Gestalt Therapy Integrated”.