Jak rozmawiać o śmierci, umieraniu i przeżywaniu żałoby?

- rozmowy Miltona Vidermana z pacjentami chorymi, przebywającymi w szpitalu

Prowadzący: Milton Viederman

Zobacz jak Dr Milton Viederman pracuje psychodynamicznie z pacjentami chorymi na raka w warunkach szpitalnych, wykazując się umiejętnościami i empatią.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:44:00

🗓 Data premiery: 2010

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak rozmawiać o śmierci, umieraniu i przeżywaniu żałoby?

- rozmowy Miltona Vidermana z pacjentami chorymi, przebywającymi w szpitalu


Po obejrzeniu tego filmu:

- Nauczysz się opisywać konkretne techniki krótkoterminowej terapii psychodynamicznej, stosowane w podejściu Viedermana

- Poznasz podstawowe zasady podejścia Viedermana do pracy z ludźmi, którzy zmagają się z chorobą i śmiercią bliskiej osoby

- Będziesz wiedzieć, w jaki sposób klinicysta, stosujący podejście Viedermana, przeprowadziłby wstępną rozmowę z osobą zmagającą się śmiercią, umieraniem i żałobą


Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Bardzo wartościowy materiał szkoleniowy, świetne rozmowy z pacjentami, jasne objaśnienia i komentarze specjalisty.
Joanna
Bardzo wartościowy materiał pokazujący jak być przy osobie nieuleczalnie chorej.
Ewa

Milton Viederman

▶ Dr Milton Viederman jest emerytowanym profesorem psychiatrii w Weill Medical College of Cornell University i do niedawna kierował zespołami ds. zdrowia psychicznego w New York Presbyterian Hospital.

Do instytucji, w których dr Viederman wykładał, zaliczają się Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Harvarda, Duke University Medical School, Uniwersytet Chicago i UCLA School of Medicine. Do jego wyróżnień należą między innymi cztery nagrody Outstanding Teacher Award w Cornell i dwie w Columbia Psychoanalytic Center for Training and Research, Ruth Easer Memorial Lecture w Mt. Sinai Hospital w Toronto, Ontario, Outstanding Lifetime Achievement Award od Society for Liaison Psychiatry, Robert Liebert Award in Applied Psychoanalysis, Dr. Nathan Seidel Lecture on the Art of Medicine w Beth Israel Hospital w Bostonie.

Perspektywa psychodynamiczna i zainteresowanie narracyjną strukturą życia ludzi ukształtowały jego doświadczenie w kompleksowej ocenie w zakresie zdrowia psychicznego oraz przekazywaniu informacji zwrotnej klientom.

Wiele jego publikacji dotyczy zmiany terapeutycznej w sytuacji psychoanalitycznej i możliwości terapeutycznych podczas konsultacji. Jego ostatnie publikacje obejmują: “George Seurat: A Life Divided, Active Engagement During the Consultation Process”, “Presence and Enactment in the process of Psychotherapeutic Change”, “The Uses of the Past and the Actualization of a Family Romance, Metaphor and Meaning in Conversion Disorder”, “The Therapeutic Consultation: Finding the Patient” oraz “A Model for Interpretative Supportive Dynamic Psychotherapy”.