Ucz się od mistrzów: Jak prowadzić terapię grupową pacjentów hospitalizowanych, korzystając z modelu interpersonalnego?

Prowadzący: Irvin Yalom

Dowiedz się, jak prowadzić grupy pacjentów hospitalizowanych, obserwując, jak słynny psychoterapeuta Irvin Yalom wykorzystuje swój model interpersonalny.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:50:00

🗓 Data premiery: 2006

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów: Jak prowadzić terapię grupową pacjentów hospitalizowanych, korzystając z modelu interpersonalnego?To nagranie przedstawia doktora Yaloma w akcji prowadzącego całą sesję grupową w szpitalnej placówce psychiatrycznej, w oparciu o adaptację jego interpersonalnego modelu psychoterapii grupowej. To wysoce ustrukturyzowane podejście pomaga ograniczyć niepokój pacjentów, a nie go eskalować. Można je dostosować do pracy z szeroką gamą pacjentów, nawet o niskim i średnim funkcjonowaniu w różnych warunkach klinicznych. Zobaczysz, jak terapia grupowa może być skuteczna w przypadku takich schorzeń, jak zaawansowana depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenie osobowości typu borderline i zaburzenie dysocjacyjne.

Sesja grupowa składa się z trzech głównych segmentów: orientacja, tworzenie agendy i wypełnianie agendy. Dr Yalom przedstawia komentarz przed i po każdym segmencie, podając jasne, krok po kroku wyjaśnienia konkretnych interwencji i ogólnej struktury.

Ten film wyraźnie pokazuje, że wartościową pracę terapeutyczną można wykonać podczas jednej sesji! 


Oglądając ten film:

  • Nauczysz się, jak ustrukturyzować pracę w grupie i pomóc pacjentom przyjąć pewną odpowiedzialność za ich terapię.
  • Dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać w grupie narzędzie planowania zadań.
  • Obserwując mistrzowską sesję prowadzoną przez Irvina Yaloma, zobaczysz jak skutecznie stosować model interpersonalny.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda, jeden z pionierów psychoterapii grupowej, a także autor podręczników, powieści i literatury faktu. 

▶ W języku polskim ukazało się kilkanaście jego książek, w tym m.in.: “Psychoterapia egzystencjalna”, ‘Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka” (współautor: Molyn Leszcz), “Psychoterapia grupowa. Krótki przewodnik dla terapeutów” (współautorka: Sophia Vinogradov), “Kiedy Nietzsche szlochał”, “Kuracja według Schopenhauera”, “Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry”.