Praca z klientami w żałobie jest jednym z najtrudniejszych technicznie i emocjonalnie wymagających przedsięwzięć klinicznych, do których większość psychoterapeutów nie jest ani formalnie przeszkolona, ani przygotowana. Ten film, pierwszy z serii, pomoże terapeutom pracować pewnie, współczująco i skutecznie z klientami, których przytłoczyła strata.
🕐 Czas trwania: 01:48:43
🗓 Data premiery: 2023
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
Śmierć i strata są nieuniknionymi częściami naszego istnienia, a żałoba jest naturalnym procesem, sposobem, w jaki dostosowujemy się do fundamentalnej zmiany w obszarze międzyludzkich relacji i doświadczeń, do których jesteśmy przywiązani. Przedstawiony tutaj model teoretyczny i różne zaprezentowane techniki pomogą psychoterapeutom stać się skuteczniejszymi w pracy z żałobą, pozwalając im osiągnąć wiele w krótkim czasie bez poczucia utknięcia w bólu i dezorientacji klienta.
Dla dra Roberta A. Neimeyera podstawowe zadania terapii z klientami w żałobie obejmują wzmocnienie (wsparcie w obliczu historii, która podkopała fundamenty ich życia), nadawanie odpowiedniego tempa (prowadzenie ich bez ponownego traumatyzowania ich przez pośpiech) i stawianie czoła (przedłużone narażenie, podczas gdy im towarzyszymy). Zamiast pomagać klientom porzucić przywiązanie do utraconej ukochanej osoby, nauczysz się, jak potwierdzać ich bezpieczne przywiązanie do zmarłego i nadać sens ich stracie.
Oglądając ten film:
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
▶ Jest emerytowanym profesorem Wydziału Psychologii Uniwersytetu w Memphis i prowadzi aktywną praktykę konsultingową i coachingową. Kieruje również Portland Institute for Loss and Transition, który zapewnia szkolenia w zakresie terapii żałoby. Od ukończenia studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Nebrasce w 1982 r. przeprowadził szeroko zakrojone badania na temat śmierci, żałoby, straty i interwencji w przypadku samobójstwa. Otrzymał wiele nagród za swój wkład naukowy i kliniczny. Ostatnio otrzymał nagrody za całokształt twórczości od Association for Death Education and Counseling oraz International Network for Personal Meaning.
▶ Neimeyer opublikował 35 książek, w tym “New Techniques of Grief Therapy: Bereavement and Beyond” oraz “The Handbook of Grief Therapies”, tę ostatnią z Edith Steffen i Jane Milman. Jest autorem ponad 600 artykułów i rozdziałów książek, obecnie pracuje nad rozwinięciem bardziej odpowiedniej teorii żałoby jako procesu nadawania znaczenia.
▶ Jest zastępczynią dyrektora w Portland Institute for Loss and Transition, który oferuje certyfikację w zakresie terapii żałoby jako metody odbudowy znaczenia oraz inne istotne szkolenia w tym zakresie na całym świecie.
▶ Doktor Carolyn Ng jest także terapeutką w Anchorage for Loss and Transition w Singapurze.