Jak pracować z żałobą i stratą, wykorzystując EFT: na przykładzie pracy z parą po stracie noworodka

Prowadząca: Leanne Campbell

W filmie z serii kursów mistrzowskich EFT Leanne Campbell współpracuje z parą próbującą odbudować swój związek po wcześniejszej traumatycznej stracie noworodka.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:11:32

🗓 Data premiery: 2019

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z żałobą i stratą, wykorzystując EFT: na przykładzie pracy z parą po stracie noworodka


Cztery lata po tragicznej stracie nowo narodzonego syna Huntera Sean i Jenn spodziewają się kolejnego dziecka. Chociaż jest to potencjalnie budujące więź, para ma trudności z utrzymaniem kontaktu w obliczu przeszłych i bieżących stresorów życiowych. Para utknęła w tym, co twórczyni EFT Sue Johnson nazywa cyklem pogoni, wycofania się.

Kiedy strata dziecka pogłębia istniejące czynniki stresogenne w relacjach, a pary balansują na granicy rozpadu związku, klinicyści mogą czuć się zniechęceni ogromem ich emocjonalnego bólu. EFT zapewnia skuteczny model pomagający poruszać się po tym trudnym terenie.

Obserwując uznaną terapeutkę Leanne Campbell przy pracy,dowiesz się,jak wykorzystywać i dostosowywać kluczowe zasady i techniki EFT podczas pracy z parami doświadczającymi żalu, straty i traumy. W trakcie tego procesu zobaczysz, jak szybciej podkreślać i odwracać destrukcyjne wzorce relacji, aby pomóc parom unikać dystansowania się od siebie. Gdy twoi klienci nauczą się metod pogłębiania swojego przywiązania, niezmiennie będą się do siebie zbliżać, unikając jednocześnie pułapek związanych ze stratą i innymi traumatycznymi doświadczeniami.


Oglądając ten film:

  • Dowiesz się, w jaki sposób skuteczniej rozpoznawać destrukcyjne wzorce relacyjne.
  • Nauczysz się, jak pomóc parom stać się bardziej dostępnymi, responsywnymi i zaangażowanymi partnerami.
  • Zobaczysz, jak wykorzystywać pięć „ruchów tanga” EFT Sue Johnson, aby pomóc parom zintegrować wszystko, czego nauczyły się podczas spotkania terapeutycznego. 
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Leanne Campbell

▶ Jest współdyrektorem Centrum EFT (Terapii Skoncentrowanej na Emocjach) w Vancouver Island oraz Campbell & Fairweather Psychology Group, a także honorowym pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Vancouver Island.

▶ Przeszkolona przez dr Sue Johnson na początku lat 90. XX wieku, od tego czasu kontynuuje pracę w modelu EFT i w ciągu ostatnich około trzydziestu lat zapewniła usługi psychoterapeutyczne setkom osób, par i rodzin.

▶ Leanne Campbell zapewnia również spersonalizowane, ukierunkowane na wyniki „kursy intensywne” (tj. „obozy szkoleniowe”) dla par zmotywowanych do poprawy swojego związku i zajęcia się „urazami przywiązania” związanymi z niewiernością czy innymi ważnymi wydarzeniami życiowymi lub zmianami.