Prezentacja 18-tygodniowego cyklu terapii.
Terapia rodzinna przyjmuje, że objawy pacjenta rozumiane są w kontekście większego systemu rodzinnego. Monica McGoldrick jako jedna z pierwszych jeszcze bardziej poszerzyła możliwości terapii rodzinnej, pomagając dostrzec to, w jaki sposób strata jednego członka rodziny wpływa na innych, nawet na kilka pokoleń.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5
🕐 Czas trwania: 01:26:00
🗓 Data premiery: 1996
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
W tym nagraniu, które jest prezentacją 18-tygodniowej terapii z rodziną, zobaczysz, jak pojawiający się problem – buntownicze zachowanie nastolatki – w rzeczywistości maskuje problem właściwy, jakim jest nieprzepracowanie straty. Pomimo początkowego oporu ojca, by zbadać sprawę śmierci matki dzieci, McGoldrick łączy tę stratę z bieżącymi zmaganiami rodziny i pomaga jej w opóźnionej żałobie. Wykazuje niezwykłe mistrzostwo, zmieniając swoją postawę w zależności od potrzeb rodziny w danym momencie, a jej komentarz daje widzowi wgląd w jej interwencje.
Oglądając ten film:
• Nauczysz się, jak używać genogramów, aby szybko ocenić wzorce nieprzepracowanej straty.
• Zobaczysz, w jaki sposób oceniać różne czynniki, w tym kwestie związane z różnicami kulturowymi czy płcią, które wpływają na zdolność rodziny do radzenia sobie ze stratą.
• Dowiesz się, jak osiągać cele terapeutyczne poprzez uzupełnianie sesji całej rodziny sesjami indywidualnymi lub w parach, a także, jak zadawać zadania domowe, które pomogą rodzinie opłakiwać stratę i uporać się z żałobą.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
▶ Dyrektorka Multicultural Family Institute, terapeutka rodzinna oraz profesor psychiatrii klinicznej w Rutgers Robert Wood Johnson Medical School.
▶ Wśród wielu nagród otrzymała m.in nagrodę Amerykańskiej Akademii Terapii Rodzinnej (AFTA - The American Family Therapy Academy) za wybitny wkład w teorię i praktykę terapii rodzinnej.