Jak pracować z parą wykorzystując terapię skoncentrowaną na emocjach?

- sesja terapii par prowadzona przez Dr Sue Johnson. Część 1.

Prowadząca: Sue Johnson

Dr Sue Johnson została okrzyknięta "najbardziej oryginalną twórczynią terapii par, jaka pojawiła się w ciągu ostatnich 30 lat". W przedstawionym materiale będziesz mieć okazję, aby zobaczyć, jak prowadzi sesję z trudną parą nawiedzaną przez "echa wojny".

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:41:36 (część 1.) 1:55:00 (część 2.)

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z parą wykorzystując terapię skoncentrowaną na emocjach?

- sesja terapii par prowadzona przez Dr Sue Johnson. Część 1.


Jeśli miałbyś wybrać tylko jeden film dotyczący terapii par, to zdecydowanie powinien to być ten materiał. Na jednym nagraniu zobaczysz, jak Johnson podsumowuje kluczowe zasady EFT, zapewnia ekspercką konsultację, a następnie przeprowadza prawdziwie mistrzowską sesję z bardzo trudną do pracy i mocno skonfliktowaną parą. Wszystkie powyższe elementy zostały połączone w jednej produkcji. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i otrzymaliśmy entuzjastyczne recenzje od naszych klientów.

Oglądając ten film poznasz:

- Podstawy teorii i zasady, którymi kieruje się EFT,

- Zasady identyfikowania negatywnych cykli, które sprawiają, że para utknęłą w martwym punkcie,

- Konkretne techniki pomagające klientom uzyskać dostęp do pierwotnych emocji, które napędzają ich konflikty, w tym przeformułowanie, wzmocnienie, "nieustępliwą empatię" i interwencje mające na celu zmiany zachowania.Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Sue Johnson

▶ Dr Sue Johnson jest jednym z pomysłodawców i głównym orędownikiem Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT), obecnie jednej z najlepiej zweryfikowanych interwencji dla par w Ameryce Północnej. Jest dyrektorką Ottawa (Kanada) Couple and Family Institute oraz International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy, a także profesorem psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Ottawie i profesorem badawczym na Alliant University w San Diego w Kalifornii.

Otrzymała wiele wyróżnień za swoją pracę, w tym nagrodę Outstanding Contribution to the Field of Couple and Family Therapy Award od American Association for Marriage and Family Therapy oraz nagrodę Research in Family Therapy Award od American Family Therapy Academy. Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W 1984 roku uzyskała doktorat z psychologii poradnictwa na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Jest zarejestrowanym psychologiem w prowincji Ontario w Kanadzie i członkiem rady redakcyjnej Journal of Marital and Family Therapy, Journal of Couple and Relationship Therapy oraz Journal of Family Psychology. Jest profesorem badawczym w programie terapii małżeńskiej i rodzinnej na Uniwersytecie Alliant w San Diego.

Jej książka z 2004 roku (wyd. 2), “The Practice of Emotionally Focused Couples Therapy: Creating Connection” (Brunner Rouledge) jest fundamentalnym tekstem na temat EFT dla par. Jest starszym redaktorem wydanej w 2003 roku książki “Attachment Processes in Couples Therapy” (Guilford Press) oraz wydanej w 1994 roku książki “The Heart of the Matter” (Guilford Press). Napisała również książkę na temat traumy i par, “Focused Couple Therapy with Trauma Survivors” (2002).

Szkoli doradców w zakresie EFT na całym świecie i prowadzi konsultacje dla Veterans Affairs, amerykańskiego i kanadyjskiego wojskiem oraz nowojorskiej straży pożarnej. Sue jest zatwierdzonym superwizorem Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej i jest znana na całym świecie ze swoich warsztatów i prezentacji na temat praktyki, teorii i badań w terapii par, przywiązania dorosłych i emocji w psychoterapii. Prowadzi prywatną praktykę i mieszka w Ottawie w Kanadzie z mężem i dwójką dzieci.

JUŻ WKRÓTCE!