Jak pracować z lękiem u pacjenta w podeszłym wieku?

- sesja Irvina Yaloma z pacjentem zmagającym się z lękiem egzystencjalnym (w przeddzień przejścia na emeryturę)

Prowadzący: Irvin Yalom

Zobacz, jak mistrz terapii Irvin Yalom pracuje podczas sesji na żywo z Garethem, 69-letnim mężczyzną, który przez większość swojego życia zmagał się z lękiem, a teraz mierzy się z poczuciem lęku egzystencjalnego, wywołanym przez zbliżające się przejściem na emeryturę.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 00:56:02

🗓 Data premiery: 2017

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z lękiem u pacjenta w podeszłym wieku?

- sesja Irvina Yaloma z pacjentem zmagającym się z lękiem egzystencjalnym (w przeddzień przejścia na emeryturę)


Gareth jest typem klienta cenionym przez wielu terapeutów: jest bystry, elokwentny, zaangażowany i dość zmotywowany, aby znaleźć sposób na zmniejszenie swojego cierpienia. A jednak... stanowi też pewne wyzwanie. Jest wnikliwy i potrafi  z łatwością mówić o sobie i swoich trudnościach, często pozostając na poziomie poznawczym, przez co może się wydawać, że trudno jest z nim przejść nowe obszary pracy. Dlatego najciekawsze jest obserwowanie różnych strategii stosowanych przez Yaloma w celu nawiązania z nim kontaktu i umożliwienie mu dostrzeżenia nowych perspektyw.

W materiale zobaczymy kilka poruszających wymian zdań między tymi dwoma mężczyznami, gdyż obaj są już na późniejszych etapach życia. Każdy terapeuta, który postrzega swoją pracę jako pomoc klientom w radzeniu sobie z wyzwaniami ludzkiej natury, uzna te sesje za porywające, a komentarz Yaloma za pouczający. A jeśli zwykle postrzegasz terapię w inny sposób, być może zastanowisz się nad tym i zmienisz zdanie!

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Świetnie przygotowany materiał, konkretne informacje poruszające ważne aspekty.
Amelia
Bardzo fajnie wyjaśnione formy terapii i na to jaki wpływ maja poszczególne rzeczy na zrozumienie pacjenta np. analiza snów przed dzień terapii
Anna
Wspaniała sesja, empatyczna, budująca relację terapeutyczną.
Katarzyna

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda, jeden z pionierów psychoterapii grupowej, a także autor podręczników, powieści i literatury faktu. 

▶ W języku polskim ukazało się kilkanaście jego książek, w tym m.in.: “Psychoterapia egzystencjalna”, ‘Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka” (współautor: Molyn Leszcz), “Psychoterapia grupowa. Krótki przewodnik dla terapeutów” (współautorka: Sophia Vinogradov), “Kiedy Nietzsche szlochał”, “Kuracja według Schopenhauera”, “Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry”.