Jak pracować z lękiem u pacjenta w podeszłym wieku?

- sesja Irvina Yaloma z pacjentem zmagającym się z lękiem egzystencjalnym (w przeddzień przejścia na emeryturę)

Prowadzący: Irvin Yalom

Zobacz, jak mistrz terapii Irvin Yalom pracuje podczas sesji na żywo z Garethem, 69-letnim mężczyzną, który przez większość swojego życia zmagał się z lękiem, a teraz mierzy się z poczuciem lęku egzystencjalnego, wywołanym przez zbliżające się przejściem na emeryturę.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 00:56:02

🗓 Data premiery: 2017

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z lękiem u pacjenta w podeszłym wieku?

- sesja Irvina Yaloma z pacjentem zmagającym się z lękiem egzystencjalnym (w przeddzień przejścia na emeryturę)


Gareth jest typem klienta cenionym przez wielu terapeutów: jest bystry, elokwentny, zaangażowany i dość zmotywowany, aby znaleźć sposób na zmniejszenie swojego cierpienia. A jednak... stanowi też pewne wyzwanie. Jest wnikliwy i potrafi  z łatwością mówić o sobie i swoich trudnościach, często pozostając na poziomie poznawczym, przez co może się wydawać, że trudno jest z nim przejść nowe obszary pracy. Dlatego najciekawsze jest obserwowanie różnych strategii stosowanych przez Yaloma w celu nawiązania z nim kontaktu i umożliwienie mu dostrzeżenia nowych perspektyw.

W materiale zobaczymy kilka poruszających wymian zdań między tymi dwoma mężczyznami, gdyż obaj są już na późniejszych etapach życia. Każdy terapeuta, który postrzega swoją pracę jako pomoc klientom w radzeniu sobie z wyzwaniami ludzkiej natury, uzna te sesje za porywające, a komentarz Yaloma za pouczający. A jeśli zwykle postrzegasz terapię w inny sposób, być może zastanowisz się nad tym i zmienisz zdanie!

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Świetnie przygotowany materiał, konkretne informacje poruszające ważne aspekty.
Amelia
Bardzo fajnie wyjaśnione formy terapii i na to jaki wpływ maja poszczególne rzeczy na zrozumienie pacjenta np. analiza snów przed dzień terapii
Anna
Wspaniała sesja, empatyczna, budująca relację terapeutyczną.
Katarzyna

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i autor dr Irvin Yalom jest główną postacią w dziedzinie psychoterapii od czasu napisania “The Theory and Practice of Group Psychotherapy” w 1970 roku (obecnie w piątym wydaniu). Inne znaczące publikacje Yaloma to “Psychoterapia egzystencjalna” oraz bestseller New York Times “Love’s Executioner and Other Tales of Psychotherapy”. Napisał również cztery powieści na temat psychoterapii: “When Nietzsche Wept”, “Lying on the Couch”, “The Schopenhauer Cure” i “The Spinoza Problem”. Jego prace, przetłumaczone na ponad 20 języków, były szeroko czytane zarówno przez terapeutów, jak i osoby niezwiązanych z terapią.