Jak pomóc swoim klientom odblokować uzdrawiającą moc ciała? Rozmowa i ćwiczenia z twórcą Somatic Experiencing®, Peterem Levinem

Prowadzący: Peter Levine

Obserwując, jak znany klinicysta i badacz Peter Levine demonstruje swoje metody, dowiedz się, w jaki sposób pomóc klientom wykorzystać źródło energii ich ciała.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:09:56

🗓 Data premiery: 2023

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pomóc swoim klientom odblokować uzdrawiającą moc ciała? Rozmowa i ćwiczenia z twórcą Somatic Experiencing®, Peterem LevinemZbyt często uczy się nas, jak skupiać się na bólu i konflikcie naszych klientów. Jednak według Levine’a praca z klientami może i często musi zaczynać się od dobra, przyjemności oraz rozpoznania pozytywnych emocji i stanów cielesnych.

Pełna świadomość somatyczna jest największym zasobem, jakim może dysponować terapeuta i najbardziej korzystnym darem, jakim może podzielić się ze swoim klientem. Levine nazywa to rezonansem somatycznym, wyjątkową i często zaniedbywaną formą empatii.


Oglądając ten film:

Zostaniesz dobrze przygotowany do zastosowania przyjemnych, skutecznych i łatwych w użyciu technik, które obejmują:

  • dodanie regularnego ruchu fizycznego do codziennego życia, czy to poprzez sport, swobodne ćwiczenia, czy zorganizowane zajęcia, takie jak joga lub tai chi, aby zwiększyć własną świadomość somatyczną,
  • skupione, głębokie oddychanie, aby skierować przepływ energii przez całe ciał,
  • zauważanie myśli w całości, wraz z doznaniami cielesnymi, aby można je było w pełni i głęboko przetworzyć, 
  • zajmowanie się rezonansem somatycznym – lub fizycznym odbiciem – z klientem jako formą empatii cielesnej.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Peter A. Levine

▶ Wybitny psycholog i autor, od 50-ciu lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing® (SE), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Uzyskał doktoraty z biofizyki medycznej i psychologii.

▶ Jest założycielem i prezesem Ergos Institute of Somatic Education, założycielem i starszym doradcą Foundation for Human Enrichment, a także starszym pracownikiem klinicznym i doradcą Meadows Addiction Therapy Centre w Wickenbergu.