Ucz się od mistrzów: Jak pomóc parom tej samej płci, korzystając z narzędzi i strategii EFT. Sesje z Sue Johnson

Prowadząca: Sue Johnson

Podstawowym założeniem Terapii Skoncentrowanej na Emocjach, jak stwierdzała ekspertka w dziedzinie psychoterapii par, dr Sue Johnson, jest to, że strategie regulacji emocji oraz potrzeby i lęki dotyczące przywiązania są uniwersalne. W tym nowym, pouczającym filmie Johnson stosuje swoje przełomowe podejście terapeutyczne do trudności w związkach par tej samej płci.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: Część 1: 01:58:00, Część 2: 01:58:00

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów: Jak pomóc parom tej samej płci, korzystając z narzędzi i strategii EFT. Sesje z Sue JohnsonPara gejów oraz para lesbijek wzięły udział w kilku sesjach EFT, aby zrozumieć pozornie głęboko zakorzenione konflikty i ocalić swoje partnerstwo – lub, aby raz na zawsze zdecydować, czy jest to w ogóle możliwe. Po konsultacji z odpowiednimi terapeutami Johnson wchodzi do gabinetu na dłuższą sesję z każdą parą, podczas której po mistrzowsku pomaga zdekonstruować wzorce relacji, skrupulatnie i uważnie podąża za każdym z partnerów, aby ujawnić ich podstawowe wzorce przywiązania, a także aby przybliżyć ich do wzajemnie satysfakcjonującej więzi. Wszystko to odbywa się w opartym na zaufaniu sojuszu roboczym i empatycznym podejściu do problemów, z jakimi borykają się pary tej samej płci – o czym dowiesz się więcej, oglądając wyjątkową dyskusję Sue Johnson z trzema innymi terapeutami EFT.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje umiejętności w pracy z parami tej samej płci lub uzyskać głębszy wgląd w model EFT dla partnerów o dowolnej orientacji seksualnej, ten film to pozycja obowiązkowa!


Oglądając ten film:

  • Zrozumiesz dlaczego podstawowa orientacja przywiązania EFT pasuje do par tej samej płci.
  • Nauczysz się stosować niezbędne interwencje EFT w przypadku par tej samej płci.
  • Pogłębisz swoją wiedzę na temat konkretnych problemów, z jakimi borykają się partnerzy tej samej płci oraz sposobów dostosowania EFT do rozwiązania tych problemów.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Sue Johnson

▶ Dr Sue Johnson była jednym z pomysłodawców i głównym orędownikiem Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT), obecnie jednej z najlepiej zweryfikowanych interwencji dla par w Ameryce Północnej.

▶ Była dyrektorką Ottawa (Kanada) Couple and Family Institute oraz International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy, a także profesorem psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Ottawie i profesorem badawczym na Alliant University w San Diego w Kalifornii.

Otrzymała wiele wyróżnień za swoją pracę, w tym nagrodę Outstanding Contribution to the Field of Couple and Family Therapy Award od American Association for Marriage and Family Therapy oraz nagrodę Research in Family Therapy Award od American Family Therapy Academy. Była członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

▶ W 1984 roku uzyskała doktorat z psychologii poradnictwa na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Była zarejestrowanym psychologiem w prowincji Ontario w Kanadzie i członkiem rady redakcyjnej Journal of Marital and Family Therapy, Journal of Couple and Relationship Therapy oraz Journal of Family Psychology. Była profesorem badawczym w programie terapii małżeńskiej i rodzinnej na Uniwersytecie Alliant w San Diego.

▶ Jej książka z 2004 roku (wyd. 2), “The Practice of Emotionally Focused Couples Therapy: Creating Connection” (Brunner Rouledge) jest fundamentalnym tekstem na temat EFT dla par. Była starszym redaktorem wydanej w 2003 roku książki “Attachment Processes in Couples Therapy” (Guilford Press) oraz wydanej w 1994 roku książki “The Heart of the Matter” (Guilford Press). Napisała również książkę na temat traumy i par, “Focused Couple Therapy with Trauma Survivors” (2002).

▶ Szkoliła doradców w zakresie EFT na całym świecie i prowadziła konsultacje dla Veterans Affairs, amerykańskiego i kanadyjskiego wojskiem oraz nowojorskiej straży pożarnej. Sue była zatwierdzonym superwizorem Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej i była znana na całym świecie ze swoich warsztatów i prezentacji na temat praktyki, teorii i badań w terapii par, przywiązania dorosłych i emocji w psychoterapii.

▶ Prowadziła prywatną praktykę i mieszkała w Ottawie w Kanadzie z mężem i dwójką dzieci.