Jak najlepiej pomóc pacjentom cierpiącym na ChAD?

Rozmowa z Kay Redfield Jamison, światowym autorytetem w zakresie problematyki związanej z chorobą afektywną dwubiegunową.

Prowadząca: Kay Redfield Jamison

Obejrzyj Kay Redfield Jamison, autorkę bestsellera “Niespokojny umysł” i międzynarodową ekspertkę w dziedzinie choroby afektywnej dwubiegunowej, w tym pouczającym i intrygującym wywiadzie, który przedstawia istotne informacje na temat oceny i leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej w psychoterapii.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 00:52:12

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak najlepiej pomóc pacjentom cierpiącym na ChAD?


 Rozmowa z Kay Redfield Jamison, światowym autorytetem w zakresie problematyki związanej z chorobą afektywną dwubiegunową


Profesor Kay Redfield Jamison jest psychologiem, terapeutką i jednym z największych autorytetów w zakresie problematyki związanej z psychozą maniakalno-depresyjną. Osobiście przeżyła chorobę afektywną dwubiegunową i odważnie wykorzystuje swoje zmagania, aby pomóc klientom i terapeutom zrozumieć błędne przekonania na temat tej obarczonej ryzykiem śmierci choroby. 

W tym porywającym wywiadzie z doktorem Victorem Yalomem dowiesz się nie tylko, czym jest choroba afektywna dwubiegunowa, ale także co ją powoduje, jak postawić trafną diagnozę i jak skutecznie ją leczyć. W oparciu o szeroko zakrojone badania Jamison przedstawia przekonujące dowody na to, że jest to choroba postępująca, wymagająca leczenia oraz że psychoterapia i leki mogą uratować życie osobom cierpiącym na tę wyniszczającą chorobę.

Biorąc pod uwagę, że choroba afektywna dwubiegunowa wiąże się z większym ryzykiem samobójstwa niż jakakolwiek inna choroba, istotne jest, aby lekarze byli dokładnie poinformowani o jej naturze. Nie ma osoby bardziej wykwalifikowanej, od której można dowiedzieć się więcej o chorobie afektywnej dwubiegunowej niż K. R. Jamison.


Oglądając ten film:

  • Dowiesz się, jak rozpoznać objawy choroby afektywnej dwubiegunowej i jak postawić trafną diagnozę. 
  • Poszerzysz wiedzę o tym, jak rozmawiać z klientami cierpiącymi na chorobę afektywną dwubiegunową na temat stosowania się do zaleceń lekarskich. 
  • Zdobędziesz istotne informacje na temat kluczowych zadań terapeutów leczących pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Kay Redfield Jamison

▶ Jest profesorem psychiatrii na uniwersytecie Johnsa Hopkinsa i profesorem honorowym uniwersytetu St Andrews. Współprowadzi uniwersyteckie Centrum Zaburzeń Nastroju w Baltimore. Specjalizuje się w zakresie ChAD, której sama doświadczyła.

▶ Autorka bestsellera, pamiętnika pisanego z perspektywy lekarza oraz pacjenta, “Niespokojny umysł” poświęconego chorobie afektywnej dwubiegunowej.