Jak budować dobrą relację terapeutyczną i dopasowywać terapię do potrzeb pacjenta?

Wskazówki jak prowadzić skuteczną psychoterapię od Johna Norcrossa - jednego z najbardziej znanych badaczy psychoterapii.

Prowadzący: John C. Norcross

W tym fascynującym wywiadzie z jednym z najwybitniejszych badaczy psychoterapii naszych czasów, dr John Norcross przedstawia wyniki czternastu metaanaliz, które odkrywają sekrety skutecznej terapii.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:21:00

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak budować dobrą relację terapeutyczną i dopasowywać terapię do potrzeb pacjenta?

Wskazówki jak prowadzić skuteczną psychoterapię od Johna Norcrossa - jednego z najbardziej znanych badaczy psychoterapii.Kwestionując dominujący pogląd , że podręcznikowe metody leczenia są złotym standardem skutecznej psychoterapii, Norcross przedstawia badania empiryczne, które prowadzą go do opowiadania się za „ścieżką środka”, która mówi, że o wartości i rezultatach psychoterapii decyduje zarówno metoda leczenia, jak i relacja terapeutyczna.  

Norcross omawia dowody naukowe wskazujące, że relacja między terapeutą a pacjentem gwarantuje sukces w większym stopniu, niż mogliśmy sobie wyobrazić. Od tego, jak kultywować „osobę terapeuty”, po znaczenie doceniania perspektywy pacjenta, Norcross odpowiada na ponadczasowe pytanie: Co czyni terapeutę świetnym? 


Oglądając ten film:

  • Dowiesz się, jakie trzy pytania zadać wszystkim swoim pacjentom, aby: dostosować psychoterapię do każdego pacjenta, zmaksymalizować skuteczność leczenia i zmniejszyć liczbę przedwczesnego przerywania procesu terapii.
  • Zrozumiesz znaczenie relacji terapeutycznej i dowiesz się, jak umiejętnie reagować na zerwania sojuszy oraz je naprawiać.
  • Poznasz oparte na dowodach działania, które możesz podjąć, aby poprawić skuteczność terapeutyczną.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

John C. Norcross

▶ Amerykański profesor, psycholog kliniczny i autor książek z zakresu psychoterapii, zmiany zachowania i samopomocy.

▶ Jest wybitnym profesorem i kierownikiem katedry psychologii na Uniwersytecie w Scranton oraz profesorem psychiatrii klinicznej na State University of New York Upstate Medical University (SUNY Upstate). Przez 36 lat prowadził także w niepełnym wymiarze godzin praktykę psychologii klinicznej w Scranton w Pensylwanii.

▶ Norcross jest autorem ponad 400 publikacji i ponad 23 książek. Jego dwie książki o samopomocy to “Changeology” i “Changing for Good” (ta ostatnia z Jamesem O. Prochaską i Carlo C. DiClemente). Jego podejście do terapii zostało nazwane integratywnym i pragmatycznym.