Jak pomagać pacjentom z OCD przełamywać opór i lęk przed zmianą? Część 2.

Prowadzący: Reid Wilson

Praca z oporem terapeutycznym jest często omawiana podczas szkoleń psychoterapeutycznych, ale ambiwalentny klient z OCD stanowi wyjątkowe wyzwanie dla klinicystów. Reid Wilson, ekspert w dziedzinie lęku, demonstruje tutaj sprzeczne z intuicją podejście poznawczo-behawioralne do konfrontacji z zachowaniami związanymi z poszukiwaniem bezpieczeństwa, które może pomóc tym klientom w utrzymaniu zaangażowania do powrotu do zdrowia.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:04:00 (część 1.) 2:00:00 (część 2.)

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pomagać pacjentom z OCD przełamywać opór i lęk przed zmianą? Część 2.


Biorąc pod uwagę wiarę Kathleen w treść jej obsesyjnego myślenia o bezpieczeństwie i czystości, należy ją pochwalić za postępy w terapeutycznych praktykach ekspozycji, które oferuje Wilson. Wiele z obsesji Kathleen ma podłoże w rozsądnych obawach, z którymi wszyscy mamy do czynienia, ale zdolność OCD do wyolbrzymiania tych obaw sprawia, że leczenie jest wyzwaniem zarówno dla terapeutów, jak i klientów. W trakcie dwóch sesji Wilson proponuje kilka dostosowanych modyfikacji, mających na celu wsparcie Kathleen w "poruszaniu się w kierunku" lęku, który napędza jej kompulsywne zachowania, pomagając jej w pełni zaangażować się w powrót do zdrowia i dostrzec prawdziwą zmianę.

Oglądając ten film:

- Poznasz podstawowe koncepcje podejścia Wilsona do leczenia ambiwalentnego klienta z OCD

- Dowiesz się, jak przeprowadzić precyzyjną diagnozę

- Poznasz narzędzia pomagające klientom zwiększyć tolerancję na niepewność i dyskomfort

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Reid Wilson

▶ Dr R. Reid Wilson jest licencjonowanym psychologiem, który kieruje Centrum Leczenia Zaburzeń Lękowych w Chapel Hill i Durham w Karolinie Północnej. Jest również profesorem nadzwyczajnym psychiatrii na University of North Carolina School of Medicine. Wilson specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i jest autorem książek “Don't Panic: Taking Control of Anxiety Attacks” (Harper Perennial, 1996), “Facing Panic: Self-Help for People with Panic Attacks” (Anxiety Disorders Association of America, 2003) oraz współautorem wraz z Edną Foa książki “Stop Obsessing! How to Overcome Your Obsessions and Compulsions” (Bantam, 2001). Wilson przez dwanaście lat zasiadał w zarządzie Amerykańskiego Stowarzyszenia Zaburzeń Lękowych (Anxiety Disorders Association of America), a w latach 1988-1991 był przewodniczącym Krajowej Konferencji Zaburzeń Lękowych. W 2014 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Lęku i Depresji uhonorowało Wilsona za całokształt pracy w leczeniu zaburzeń lękowych, przyznając mu nagrodę Jerilyn Ross Clinician Advocate Award podczas corocznej konferencji w Chicago.